Go Back   DRIFT klub forum > DRIFT Tehnikalije > DRIFT Auti

DRIFT Auti DRIFT Cars & Projects

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07-08-15, 11:07   #41
e-28 fan
drifter

e-28 fan's Avatar

Default Re: E36 compact drift project

Ispada da sva fiksna(limena,bakrena)crijeva treba mijenjat za pletena.

Gumena se zamjenjuju pletenima,a kruta moraju ostati kruta
e-28 fan is offline   Reply With Quote
Old 07-08-15, 14:59   #42
unknown_H
drifter

unknown_H's Avatar

mogu ic i komplet pletena imas od dw-a recimo set za zadnji kraj od glavnog cilindra do rucne i onda nazad do razdjelnika iznad mosta naravno pricamo o trkacem vozilu neznan sto bi nasi doktori na cvh rekli da to vide.... isto tako ko ti brani da i napred stavis sve tako od pletenih,ja san mislia sebi tako sobzirom da imam pedalbox pa je sve tribalo radit nanovo,na kraju sam ipak odusta od tog radi cijene a ima san hrpu celicnih orginal cijevi i alat za krajeve pa sve sam nanovo napravia sve cijevi i to kroz kabinu iznutra (usput si skoro oko iskopa )
sto se tice bakrenih pazi da ti je 3/18" jer je to rjetka dimenzija a to je orginal za cijevi kocione i bitna je radi protoka,ugl po ducanima imas 6mm a to ti nece valjat jer ces gubit pritisak itd da sad neidemo u temu dinamike fluida....

najjednostavnije ti je podji negdi na otpad naci zdravu cijev od kocnice sa nekog auta cca 1,5m komad sa krajevma i samo je ubacis u sistem,na racvi iznad zadnjeg mosta odsarafi cijev sto dolazi od napred,probusi negdi pod i sa njom udji na rucnu kako ti je frano reka,a sa tim novim komadom od rucne nazad na racvu di je orginal cijev dolazila i miran

to ti je mala tajna kako najjednostavnije to izvest bez produzivanja spajanja rizanja izrade krajeva itd itd cijev mozes slobodno savijat ako je imas malo vise negdi je malo podmotas i bog samo pazi da je ne slomis pa smanjis protok.....

kod kikia je na e28 vec malo jebenije jer on mislim ima duple cijevi za iza od glavnog cilindra pa onda treba spajat dvi u jednu pa opet razdvajat...iako i to se lako risi nadjes drugi glavni cilindar i preslozis samo na jednu cijev i na mostu stavis T racvu kako imaju kocke kompakti itd i miran si i manje spojeva manje razvoda i sigurno lakse za odzracit

Last edited by unknown_H; 07-08-15 at 15:04.
unknown_H is offline   Reply With Quote
Old 07-08-15, 16:06   #43
Krivuljar
griper

Kiki, koeficijent toplinskog istezanja bakra je 17 a čelika 11,1... l mu nitko nije rekao da odjebe sva cijeva iz auta i da stavi sve pleteno, samo sam mu odgovorio na upit o tome jesu pletena čelična crijeva opasna i jel se šire... mijenja ono šta mu je potrebno da spoji ručnu na sistem, a sad oće li to zamijenit bakrenim ili pletenim ili čak čeličnim cijevima ovisi o njemu, meni i tebi ne znači ništa...
Krivuljar is offline   Reply With Quote
Old 07-08-15, 20:35   #44
marac_kc
Kemičar

marac_kc's Avatar

A ono kaj ekipa zove bakreni lajtung ua bremze nije bakren, to je neka slitina i samo lici na bakar, bakar za bremze se nebi smio koristit, nas su prcali idioti s tehnockog, vracali nam ljude da smo im stavili bakreni lajtung, a imamo cijevi slicnog materijala kao zica za co2 varenje, cak sam ima demosnteiral s fleksom da idu iskre a s bakrenog ne, al ne to je njiam bakreno jer je te boje, aad ih fino pospricamo sprejom i nikom nist...
Inace moze se koristit bakar al treba nac tocni fi zbog nipli, ali uzmes jedan prednji desni lajtung s nekog drugog auta i rjesen problem, ovaj koji vodi do vilice prevines i speljas u kabinu a drugi od colindra rucne nazad do vilice...

www.autobusnja.hr

...i iz crne boje je moguće dobit bijelu... guma + RWD = bijeli dim
marac_kc is offline   Reply With Quote
Old 08-08-15, 07:36   #45
e-28 fan
drifter

e-28 fan's Avatar

Jednom smo prijatelju na prednje kotaće stavili pletene od gl. cilindra do kotača,ono što sam primjetio da na pritisak pedale se lajtung vidno pomiće.

Nemogu sa sigurnošću tvrditi da se gubi na pritisku,nisam išao mjeriti,ali vjerojatno je osjećaj na pedali drugaćiji,spužvastiji ako me razumijete.

Frano,shvaćam što si ti htio reći,i to stoji,ali nekako sam uvjerenja da bi kruti lajtung morao biti kroz cijelu dužinu auta,a da se fleksibilni dijelovi koriste samo tamo gdje se mora,kod vilica,mostova,svega onoga kaj se pomiće,neznam,možda sam zabrijo.

Mihajlo-Da ja imam dva lajtunga kaj idu iza,pa sam spajao u jedan do rućne,i opet širio u dva do iza,ugl,meni ta rućna kurcu neradi.
Iz gl. cilindra imam dva izlaza,a onda se raćva iz dva u ćetiri po dijagonalama(pr. ljevi-zd. desni i pr. desni i zd. ljevi)
Jedno vrijeme sam imao ideje da prednje kotače spojim da imaju jedan izlaz,a zadnji drugi izlaz ali neznam jel bi to sjebalo balans kočnica,dali je to uopće ispravno tako spojiti??

Ono što bi ja želio pitati,dali oni bakreni lajtunzi kaj kupujemo u vep hidraulici su odgovarajućeg promjera,znam da si ti Mihajlo na oldschoolu nešto debatirao o tome??
e-28 fan is offline   Reply With Quote
Old 08-08-15, 15:17   #46
unknown_H
drifter

unknown_H's Avatar

uf mileni bilo to davno tamo smo pricali trazio di sto kako nac,u zd nije bilo nigdi,neznam imaju li u vepa,ja imam doma komad bas tog "bakrenog" 3/18 ubiti to nije cisti bakar tvrdji je kad ga rezes onim kruznim nozicem skuzis i to je bas cijev za kocnice,moguce da oni imaju zovi vidi....ja san se odlucia na celicna jer iman dobar alat za krajeve i lakse ih je krivit nego bakrena izivcirala su me skroz a kako san nakupia orginal celicnih radje njih iskreno i vise in virujen njima je jedina mana sto se oguli zastita pa izruzinaju....sto god uzmes jedino bitno je da je 3/18" ilitga nekih 4.3xxxmm radi protoka jer je sve bazdareno na tu dimenziju,a ujedno takvu rupu imaju i one glavice ili krajevi sa navojem kako vec oces....
to sto si mislia napravit sa gl cilindrom gubis ajmo rec onaj dvokruzni sistem kocenja jer ako je cilindar glavni koncipiran tako mora bit tako zato san reka ja bi recimo ubacia drugi gl cilindar od kocke il neceg sto vec hoces na kojem izlazi idu drugacije da imas samo jednu cijev za iza....ja sada imam recimo na pedal boxu jedan cilindar za napred jedan za nazad dva sistema odvojena al ono prednji zadnji ne ko tvornicki na autima na diagonalu pa ako negdi nesto krepa jedan ce bar radit,na tvornickoj proizvodnji je diagonala iz razloga da se ne izgubi samo jedna strana pa auto skrene il te izvrti kod naglog kocenja i recimo pucanja il zatajenja nekog djela....

sto se tice pletenih micu se normalno jer se i tekucina pomakne kroz njih kako stisces pedalu al ako je sistem odzracen pravilno ti neces gubit pritisak posebno ne na teflonskim pletenim lajtunzima kave rade u vepu il se prodaju oni goodrich il ovi od dw-a i kazen niko ti nebrani da napravis tako cak mi se cini da sam vidia na nekon autu sa brda da ima tako pa kad on nestrahuje da ce to krepat onda netribas ni ti naravno ako je sve pravilno napravljeno
unknown_H is offline   Reply With Quote
Old 16-10-15, 23:44   #47
MiRkOo
griper

Opet se malo radilo, nabavio sam zadnju balans stangu od e30 325 touring i namontiro ju pono se ljepse auto vozi posto ju nisam imo uopce, i sad imam jedno pitanje mozda glupo al bolje pitat dakle drugi tjedan idem u gabrek narucit prednje powerflex selene, vidim da ima dve vrste na jednima je rupa za vilicu u sredini a na drugima sastrane pa me zanima koja je razlika i koje bi bilo bolje kupit. Hvala
MiRkOo is offline   Reply With Quote
Old 17-10-15, 08:40   #48
Diaz...
griper

Quote:
Originally Posted by MiRkOo View Post
Opet se malo radilo, nabavio sam zadnju balans stangu od e30 325 touring i namontiro ju pono se ljepse auto vozi posto ju nisam imo uopce, i sad imam jedno pitanje mozda glupo al bolje pitat dakle drugi tjedan idem u gabrek narucit prednje powerflex selene, vidim da ima dve vrste na jednima je rupa za vilicu u sredini a na drugima sastrane pa me zanima koja je razlika i koje bi bilo bolje kupit. Hvala
Uzmi ove ekscenticne (rupa sa strane)
Diaz... is offline   Reply With Quote
Old 17-10-15, 13:10   #49
Ciclajbek
drift kralj

Ciclajbek's Avatar

obavezno ekscentrice i rupa ti ide blize kraku šasije,dakle, da prihvat glavcine gurnes prema napred
Ciclajbek is offline   Reply With Quote
Old 19-10-15, 07:08   #50
MiRkOo
griper

ok hvala,narucujem danas
MiRkOo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules