Go Back   DRIFT klub forum > DRIFT Tehnikalije > DRIFT Auti

DRIFT Auti DRIFT Cars & Projects

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05-04-15, 19:50   #1
MiRkOo
griper

Default E36 compact drift project

Evo da predstavim svoj projekt, dakle vec godinama mi se vrti po glavi te sam napokon krenuo u njega, financije su relativno male ali imam puno volje pa se nadam da ce ispast nesto od toga. Dakle kupio sam e36 316i 94g, auto je od prvog vlasnika, limariski je odlican osim laka izvana al to ce se rjesit sa vremenom, auto je bio uređen u KR tuning stilu (branici,pragovi,ljubicasta stakla itd) tako da sam to odma pocupo dole i bacio u smece..

Click the image to open in full size.

onda sam nabavio orginal prednji kraj

nakon vracanja auta u normalu je krenulo vađenje 1.6 masine

masina je vani, a 2.5 je sjeo unutra

sve je vraceno natrag i pospojeno, motorni prostor je trenutno neuredan jel sam imao garazu na kratko tako da nije bilo vremena za ciscenje al i to ce doc na red, auto se u principu slaze na parkingu bez garaze i kolko se ima vremena i novaca...

na masini je napravljen neki osnovni servis: ulje,filter ulja,svijecice,remen, spaneri,lambda sonda, novi bosch injektori..

u međuvremenu sam dobio diskove od m3 e46 330mm tako da je u planu ukomponirat ih sa 330i e46 celjustima

to bi bilo to zasad, kak sta slozim stavim slike, u planu je stavit 5mm podloske na letvu volana,gewinde,hydro rucna i zavarit diff tako da imam neki osnovni drift auto za pocetak pa ga onda sa vremenom i kako financije budu dozvoljavale nadograđivat.. sve kritike i prijedlozi su dobrodosli..

Last edited by MiRkOo; 05-04-15 at 19:55.
MiRkOo is offline   Reply With Quote
Old 05-04-15, 21:00   #2
Kasuki
Forma šake

Kasuki's Avatar

Default Re: E36 compact drift project

Odličan izbor auta.
Old 06-04-15, 00:16   #3
e-28 fan
drifter

e-28 fan's Avatar

Bravo frend,samo naprijed
e-28 fan is offline   Reply With Quote
Old 06-04-15, 12:20   #4
MiRkOo
griper

Hvala.. danas se opet malo radilo na unutrasnjosti izbacene su nebotrebne stvari, tepih je opran i usisan i stavljen je sic..

Old 11-04-15, 10:28   #5
Vuk
drifter

Vuk's Avatar

Quote:
Originally Posted by MiRkOo View Post
Evo da predstavim svoj projekt, dakle vec godinama mi se vrti po glavi te sam napokon krenuo u njega, financije su relativno male ali imam puno volje pa se nadam da ce ispast nesto od toga. Dakle kupio sam e36 316i 94g, auto je od prvog vlasnika, limariski je odlican osim laka izvana al to ce se rjesit sa vremenom, auto je bio uređen u KR tuning stilu (branici,pragovi,ljubicasta stakla itd) tako da sam to odma pocupo dole i bacio u smece..

onda sam nabavio orginal prednji kraj

nakon vracanja auta u normalu je krenulo vađenje 1.6 masine

masina je vani, a 2.5 je sjeo unutra

sve je vraceno natrag i pospojeno, motorni prostor je trenutno neuredan jel sam imao garazu na kratko tako da nije bilo vremena za ciscenje al i to ce doc na red, auto se u principu slaze na parkingu bez garaze i kolko se ima vremena i novaca...

na masini je napravljen neki osnovni servis: ulje,filter ulja,svijecice,remen, spaneri,lambda sonda, novi bosch injektori..

u međuvremenu sam dobio diskove od m3 e46 330mm tako da je u planu ukomponirat ih sa 330i e46 celjustima

to bi bilo to zasad, kak sta slozim stavim slike, u planu je stavit 5mm podloske na letvu volana,gewinde,hydro rucna i zavarit diff tako da imam neki osnovni drift auto za pocetak pa ga onda sa vremenom i kako financije budu dozvoljavale nadograđivat.. sve kritike i prijedlozi su dobrodosli..

Slobodno ideš i do 9mm podloške na letvu(isprobano jer ionako moraš špur radit držim fige u slaganju i bašme zanima kako ide compact oguljen sa 2,5 motorom. Za varenje diffa se možeš javit u inbox.
Sretno
Old 11-04-15, 23:45   #6
MiRkOo
griper

Hvala ti ako cu trebat varenje javim, vec imam 5mm podloske al mi nije problem dat napravit deblje, jesi siguran da bi bilo ok sa 8-9mm
Old 12-04-15, 07:43   #7
sparky
drifter

sparky's Avatar

7-8mm smo svi vozili...nego...ti ides na style ili na drift cupaj taj tepih i ne bacaj pare na pizz slazi osnovno da se pocnes vozit i trenirat pa ces lako nadogradjivat
sparky is offline   Reply With Quote
Old 12-04-15, 13:49   #8
unknown_H
drifter

unknown_H's Avatar

samo slazi sa cim manje kemija netriba puno za compacta dovest u driftatibilno stanje i voze se jako lipo (uros ubija) i skupljaj lovu za gume benzin i samo vozi cin vise toga

ovo sto jure kaze cista istina ja tako cjepidlacio oko svake pa jos ovo jos ono,onda taman kad je na kraju triba ici vozit priko noci padne neka glupost napamet pa jos samo sitnicu neku (pritvori se u misec dana posla) i tako treci put prakticno slazem auto a 10km po boku san mozda napravia sveskupa sa dvi kocke virovali il ne u 3 god hahahahah
unknown_H is offline   Reply With Quote
Old 12-04-15, 18:59   #9
Vuk
drifter

Vuk's Avatar

Quote:
Originally Posted by MiRkOo View Post
Hvala ti ako cu trebat varenje javim, vec imam 5mm podloske al mi nije problem dat napravit deblje, jesi siguran da bi bilo ok sa 8-9mm
5 ili 9 mm isto vrag,nebuš to ni osjetio hahahahaha to kaj dečki kažu baci sve van,čuaj novce i kupi gume,gorivo i neki prostor za treniranje jer ubit ćeš glavu s ovim sitnicama
Old 13-04-15, 09:17   #10
MiRkOo
griper

Ok onda cu napravit 7-8 mm, a sto se tice tepiha prvobitni plan je bilo njega isto pocupat al sam ga na kraju ostavio u autu zbog zica koje idu po podu nije mi ih se dalo kemijat i premjestat pa sam ostavio tepih da mi se ne pletu po nogama, a sto se tice voznje planiro sam se ove godine prijavit na zadnji cdc ali to jos nije sigurno, a treninga ce bit, imam i neku malu zalihu guma taman za par treninga .. jedno pitanje imam sad su na autu 16" tak da sam mislio iza ostavit njih a napred cu morat 17 zbog vecih diskova sad me zanima vase misljenje dali bi bila kombinacija iza 15 ili 16"
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules