Go Back   DRIFT klub forum > DRIFT Tehnikalije > DRIFT Auti

DRIFT Auti DRIFT Cars & Projects

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05-05-15, 15:24   #21
MiRkOo
griper

Default Re: E36 compact drift project

Da bili smo frend i ja i izletio nam je austrijanac sa dzipom i kamp kucicom preko cijele magistrale u pakostanima,i zapikli smo se izmedu nakraju je dobro zavrsilo kak je moglo bit....
MiRkOo is offline   Reply With Quote
Old 22-06-15, 19:01   #22
MiRkOo
griper

evo mali update, dakle posto je propiso semering na radilici i bacao ulje po kuplungu odlucio sam izvadit masinu i sve ponovno slozit, dakle masina je vani motorni prostor,getriba i masina su oprani, nabavljen je kuplung set od e30 325 druk lezaj od e21 323, zamasnjak posto nisam mogo nac tanki od 323 uzo sam od 2.0 8,5kg i odnio ga kod tokara da ga balansira i skine 4mm da bi pasao tak da racunam da ce imat oko 7-7,5 kg orginal je bio 12,8kg, tak da se ceka zamasnjak pa montaza i test da vidimo kaj se desava evo par slikica...

Click the image to open in full size.

Old 23-07-15, 18:47   #23
MiRkOo
griper

evo mali update, zamasnjak je stigo pokazuje na vagi 7,2kg tak da mislim da ce to bit taman, dakle krenuo sam sastavljat masinu promjenio sam dihtung poklopca ventila,semering na radilici, skinuo sam podlosku sa m50 zamasnjaka i stavio na m20 zamasnjak zasarafio sve na masinu, zaserafio kuplung od 325 kocke i krenem stavljat getribu i nebi ju stavio da sam isus, da bi na kraju skuzio da lamela nejde na getribu uza je 1,5mm tak da sam odlucil stavit lamelu od m50 tak da je na kraju zamasnjak m20b20 skinut 4mm i prebaceni zubi sa m50 zamasnjaka m50 lamela m20b25 korpa i m20b23 druk lezaj sad sam sve sastavio i ubacio masinu u auto zasad je samo na nosacima a za vikend bi trebo bit nastavak radova pa i paljenje nadam se da ce sve bit ok... u međuvremenu sam nabavio 188 4,27 diff koji je trenutno kod mehanicara na prebacivanju kucista i varenju,nabavio sam hidro rucnu, bio sam u c-modu nije bilo d2 pa sam uzo k sport,navodno je ista stvar, tako su mi ostale jos gewinde od vaznijih stvari, eto to je to zasad kad jos nesto napravim pisem zasad imam samo dve slike kasnije stavim jos...

Last edited by MiRkOo; 23-07-15 at 18:48.
Old 24-07-15, 05:40   #24
Ciclajbek
drift kralj

Ciclajbek's Avatar

Cudna mi prica oko lamele..na getribu sa e36 m50 pasu obje lamele..i od kocke i od e36/e34.... Moguce da je u setu ti bila kriva lamela ako si kupovao novo...kazem,vec sam 4-5 puta slagao sebi i drugima tu kombu i uvijek je zamasnjak s komplet kuplungom bio od kocke...sad imam e36 lamelu bez federa na zamasnjaku i korpi od m20 pa malo trzne kod kretanja al idu obje da..
Ciclajbek is offline   Reply With Quote
Old 24-07-15, 08:51   #25
Toninho
Barba

Toninho's Avatar

Trebao si ručnu kod Krivuljara uzeti...
Old 24-07-15, 08:54   #26
MiRkOo
griper

Set nije novi al je bio komplet od e30 2,5 a getriba moja je iz e34 sad neznam jel ima neke razlike u m50 getribama il ja imam krivu lamelu al nije isla naguro bi ju da je probo sam i lagano sa cekice al nista pa sam vratio staru lamelu...
Old 24-07-15, 08:55   #27
MiRkOo
griper

Quote:
Originally Posted by Toninho View Post
Trebao si ručnu kod Krivuljara uzeti...
Prvi put cujem da sam znao uzo bi, mada kolko sam gledo po netu niko nije reko nis lose za ovu svi pricaju da je ko d2, a izgledom je identicna
Old 24-07-15, 08:58   #28
Toninho
Barba

Toninho's Avatar

Pa da, smeće. Realno.
Vidi da li možeš vratiti ili zamjeniti i ljepo se javi dr. Frani, jednostavno je neusporediva kvaliteta.
Old 24-07-15, 18:01   #29
MiRkOo
griper

A jebiga nemam bas iskustva sa rucnama pa neznam vidio sam da svi imaju d2 pa reko valjda valja (kud svi tud i mali mujo) budem vidio jel se da kaj napravit....
Old 24-07-15, 20:45   #30
marac_kc
Kemičar

marac_kc's Avatar

Jeap isti drek ti je d2 i ksport, i pucala su kucista i tako sranja bila s tim rucnama...
ako ju neces vracat, odma treba pojacat kuciste cilindra i stavit duze sarafe i matice s drge strane, naravno trebalo bude i produzit polugu jer to na bmw ne koci...
Ja trenutno razmisljam o dodatnoj celjusti samo za rucnu i to prednja od kocke ili golfa, da dobijem veci klip pa da netrebam veliku silu na polugi.
Inace pohvalno je za vidjet da neko radi nesto za drift, samo naprijed

www.autobusnja.hr

...i iz crne boje je moguće dobit bijelu... guma + RWD = bijeli dim
marac_kc is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules