Go Back   DRIFT klub forum > DRIFT Tehnikalije > DRIFT Auti

DRIFT Auti DRIFT Cars & Projects

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 23-11-08, 13:54   #1
mrgud
spiner

mrgud's Avatar

Default 200sx RS13- Superfly

Eto, da predstavim i ja svoj auto.
Pošto tog mog reporta na nissan-hr ima podosta napraviti ću lagani kopi pejst, pa da se ne čudite čudnim postovima... čudom... i to...

200sx RS13- Superfly (mrgud Nissan ka-ta-bo keikan desu )

krajnje je vrijeme, pošto ležim u krevetu sa razvaljenim koljenom, napravim nešto kreativno... Pa reko da započnem i ovu sagu...

Eto, moj drugi Nissan 200SX

Click the image to open in full size.

Nakon dugo razmišljanja i kontanja, zbrajanja što bi sa sobom i sa autima... nagovaranja drugih da mi treba jači auto i da sam Hačija prerasao, štatijaznam štasvene... Odlučio sam se na prilično hrabar potez. One life, live it...

Kupio sam drlu više da se igram nego da se vozim. Zapravo, više da se mogu kurčit unucima jednog dana kad litra benge bude 150kn, kako sam ja kao mlad imao turbo auto...
Naimen, htio sam projekt auto, imat hobi koji će mi ujedno bit i izgovor da zbrišem od babe na pivu z dečkima v garažu...

Uglavnom,
200SX, boja više trula nego višnja, metalik neki
(odavdje nadalje sadržaj može biti uvredljiv nekima, pa se unaprijed ispričavam, ali sve što pišem pišem iskreno pa... ak vas smeta nemojte čitat...)

-Prije trampe inspekcija napravljena u Dolče&Grabana garaži u Zaprešiću...

Daklem:
- generalka rađena... Ovo su slike ispod auta nakon generalke, cca 3 000 km. Ili ga je čovjek gazio i ganjao kao vrag grešnu dušu ili onima koji su ga slagali treba dić spomenik od kuglica iz nosa i uručit im Darwinovu nagradu... Ja bi se s pajserima išao razgovarati nakon ovog posla, but hey, to sam samo ja...

- "f motoru nešće rooopa, a nezname kuj je?" Bojim se opće otvorit motor... al to je jedna od must do stvari kad kupiš auto iz '91, koji je prošao molesting prije i poslije servisa
- pragovi? Ruzinavi brode moj... Ok, ovdje barem nema novina, kao na Hačiju

- iz getribe curi ulje... ŠTE CURI? OUUULJE j'bi te bukove drijeve...

- unutrašnjost: fali prekidač za podizanje-spuštanje prozora s desne strane, LAKIRANA je središnja konzola, žica ima kao u trafo stanici na ranžirnom kolodvoru, i tak... To nisam slikao... još...

- hauba je karbonska, kao i retrovizori- to bez grča na licu i sa srećom vraćam prijašnjem vlasniku jer su fugly do ibera... NHF...

što se oštećenja na desnom blatobranu tiče, to će pojasniti prijašnji vlasnik, ako ga nije sram... Ivek mogo si barem lagat da si driftao pa opalio... al da si potro čemprese jer te čekala neka mala... mislim... stvarno... olleyes:

- vozio sam se cijelih 2 km do benzinske da natočim išta u tank jer je bio suh ko barutana, ulje je na minimumu, voda ključa u motoru, sistem nije odzračen, mjenjač izbacuje iz rikverca... i tak...

Zadnji metri sa ovom postavkom auta su napravljeni...

Danas sam upalio auto i odvezao se do garaže.
Prvo nije niš lupalo, radio je ko vurica
onda je lupalo tu i tamo
onda je prekidalo paljenje (na dva cilindra) tako da sam po Ilici zvučao kao Impreza!!!
pa je počelo lupat muški
pa prestalo
pa lupalo samo kad sam dao gas
pa je počeo trokat
pa pucat na auspuh...

uglavnom, ko bolesnik sa žešćim problemima...

Bolesniku smo pokazali bolesničku sobu:

Evo, tu će spavati malo, i onda ćemo početi sa terapijom. Srećom pa je BOV bio otvoren tak da je Supafly kihao i na 1000 okretaja bez opterećenja auto je kihao na vakum, na boost, na sve...

Sutra prvo ja idem slikati koljeno, onda idem na centriranje koljena, a onda mu skidamo tu odvratnu haubu i retrače, pripremamo se za vađenje motora.

HVALA GENERALU I DEBELOM NA PREPORUČENOJ GARAŽI!!!!!
Stvarno sam upiknul LABOS!

I spyed with my little eye... sljedeće:

http://www.zatzy.com/projekt/316491-...s13-200sx.html

da li je baš slučajno čovjek koristio istu nijansu boje za mulde? Ili je to stock da se boja muldi razlikuje od boje karoce? hmmmmm
Old 23-11-08, 13:55   #2
mrgud
spiner

mrgud's Avatar

Default Re: 200sx RS13- Superfly

posted 09102008

Jučer navečer bili u posjeti...
Hvala Kizi, Generalu i Debelom na pomoći i Nin na posuđenom Saxijaneru...

treba netko stock intercooler od s13?

olakšanje

AKCIJA!!
Sutra ujutro (Subota 03.10.2008)
Malešnica, birc Grande u 8:30, od 9.15 garaža.
(karting centar špansko, pa onak desno, ravno, drugi semafor lijevo na ulicu I. Brlić Mažuranić i pred kraj gdje ulica zavija u desno je birc, sa lijeve strane- ko kad ideš prema Mr. Jack pizzeriji... )

Svi voljni pomoć dobrodošli.
ČUPAMO MOTOR I MJENJAČ VAN

Eto me iz garaže... želim ostaviti report za sutra jer imam posla još večeras za raditi, al ne mogu više, iskipit ću...

Nek ovo niko ne shvati kao moj napad na prijašnjeg vlasnika, već kao pouka SVIMA da kad nekome date pare da vam napravi posao- SILUJTE GA I VISITE MU NA VRATU, tražite da slika svaki dio posla step by step ili nek vam fino da garanciju...

O tome nešto kasnije... započnimo s vedrijom temom...
Danas sam imao letanje, prvo Zaprešić, pa Samobor, pa Zagreb, pa Malešnica... primio sam se posla tek oko 19h...
Pospremio i organizirao garažu...

VELIKO HVALA Generalu, opet... zvučati će nastrano, al što mogu kad mi čovjek svaki put da razlog da mu se zahvalim... Donio je stalak za motor :bye , dvije koze i ogromnu dasku= stol! :bye Svaka čast, plus posuđeni alat bez kojeg ne bih mogao... I plus toga što mi niste dali prič motoru, zajedno sa kolegom (jebiga promaklo mi ime, zaboravih)... imao sam osječaj ko da mi nitko ne da da strgam koljeno do kraja... svi me nešto štede, a zapravo se igraju
Bili: General, jedan striček koji zna znanje i jak je ko Čak Noris, Debeli, Elvis, Nin i moja krupnost...

Napravili:
- skinuli turbo
- bregasta vratila
- povadili podizače
- skinuli sve agregate (kompresor klime, alternator...)
- skinuli usisnu granu
- poredili garažu (zapravo ja, jer sam jedva čekao da dovedem reda i organiziram se... )
- pripremili sve za skidanje glave (osim alata)
- ustanovili kako je rađena "generalka" i zaradili čir na želucu... (zapravo samo ja)

Hvala ekipi na pomoći. Inače, garage je jako malena i više od troje ljudi unutra dok se gevinda je puno i previše... da se netko ne nađe uvrjeđen što ga nismo zvali... sorry, ovo moram napraviti sa koncentracijom i temeljito. Danas me panika uhvatila kad su počeli čupat dijelove i bacat šerafe... stalno sam išao kako za kime i sortirao sve u kutije od jaja...

A sada mala škola zašto ne vjerovati "ovlaštenim servisima"... i općenito servisima, osim ako niste tamo SVAKO MALO....

Prošečite samnom mračnom stranom zagorskog Kia servisa:

ako se ne varam od generalke nema... 6 mjeseci, ako se varam nek me netko ispravi, ne da mi se kontrolirati, jer do sada što sam sam radio na autu- nakon godinu dana vidiš da je tu prošla moja ruka... ovdje ako je ključ bio reži me di sam najtanji...

ulje iz motora "3000km nakon generalke"... ima ga litra i pol... (ako), mrtvi minimum, allmighty Valvoline, crn ko katran...

matica na ovom šerafu išla je maltene prstima dolje- ergo, grana nije bila zašerafljena kako spada, kao ni jedan šeraf na turbini, koji im se nije dalo stezati... da ne napominjem da to nije original šeraf...

odakle voda?

ovak se steže remen inače... s ovoliko lufta... (možda je netko pomješao sa lancem na APN-cu koji se tak stezao...)

a sad mala škola stavljanja motora u fazu... ovaj dio motora gledamo (da ne bude zabune)

tu dolje vam se moraju ove točke poklapat... jedna na remenici, druga na bloku

remenica bregaste također ima svoje oznake, koje se moraju poklapati (slabije se vidi, al bute skužili)

i sad vi mislite da tak mora biti i na usisu... da, u svim ostalim dijelovima svijeta, osim u ovlaštenim servisima... mora bit pomaknuto za zub jer kad daš gas onda se to sve napne i onda ti NIŠ NE ROUPA NA MATORU!!! Click the image to open in full size.
:clap :chin
MA KAK NEŠ PIT!!! Kak neš pit... :bic

to bi još i shvatio, al da netko u servisu, kome je ovo posao, ostavi ovako počohanu masu, na jednoj licni, da nije u stanju promijeniti stopicu... sramota...

a evo i NOVIH svječica

zgrajzanih šerafa- KO DRVA
šeraf koji je držao zvono getribe- puknut, prebrušen, pa stavljen unutra (držao na 2-3 navoja...)

Ja ne znam... nemam komentara... frče me f želucu... kak netko može bit ovako... )=)$?%=)*#?=$"?=#*")$?)(%)(#&)(&?%#=)$ : i još imat drskost čovjeku uzet novce...

Ivane- zaobilazi ih u širokom luku, isto preporuči slobodno svima koji pomisle k njima iči... ako ti se netko od njih počne pravdati- preporuči im da se ni slučajno ne dolaze pravdati jer me ne zanima više nitko vezan za priču prije nego sam ja sjeo u taj auto i okrenuo ključ... sramota, strava i užas...
Sa Hačijem sam imao problema, ali barem su ljudi bili toliko ljeni i neuki da večinu nisu niti takli, pa je mehanika bila ok... ali ovo je za darvinovu nagradu...

trenutno stanje u podzemlju:
uredno i pregledno...

sirotinja od alata koju imam... (uskoro pikam kofer ala Gjuro, sa saso mange alata)

za danas smo gotovi, nastavak slijedi kad se malo dobijem s koljenom i rješim gužvu na poslu (sutra i preksutra mi je panika pa brijem da tek subota)

još jednom hvala stričeku Alugi i teti Alugi (koja je opet poslala kolače- a trebao bi radit na olakšavanju dok mi ovjes još radi), postajem razmaženo derište koje se u svojoj sobi igra sa alatom...
Old 23-11-08, 13:58   #3
mrgud
spiner

mrgud's Avatar

posted 13102008

ostah dužan update... tako to biva kad nemaš svoj fotić, debeli je spor i zaboravan :p a Vlado je obiteljski čovjek pa ga nisam htio forsat... :blush sorry Baćo...

Uglavnom, raskopali smo motor, skinuli glavu izvadili radilicu, klipove, raskopali S-V-E!!!

Rezultat jeeeee
Dal da jedem drogu ili da režem vene... al ne zato što sad imam pune ruke posla, dapače, već zato što znam da postoje ljudi koji su PLAĆENI da naprave ovakvu gadariju... trebalo bi ih poslat na prekvalifikaciju, nek slikaju, rade kipove, tako bi njihova umjetnička duša doživjela katarzu, a ne vježbat svoje baljezgarije na motorima...

uberfoto by Vlado Baće :blush e da su mi sve fotke vakeee

uglavnom, nismo još premjerili radilicu i klipnjače, glavne ležajeve i to... Ja bih reko da je OVO ROPALE F MOTORU...

malo je potrošen... zbog ovog radilica ide na provjeru da se nije bacila...

doduše ovi pokraj srednjeg glavnog nisu rastučeni jako...

pa ostaje nadati se...

Inače, ovo je polutka klipnjače... sa svojim ležajem... treba li više išta komentirati??

kanali vode su bili zaštopani, odnosno na dihtungu NIJE BILO otvora za vodu... 80% rupa je bilo začepljeno, to smo i slikali sa fotićem od debelog... ak je to original dihtung... onda ja ne kužim niš, onda se ja bacam u tarot kartanje

u rinfuzi

klipovi jesu novi...

radilica ne izgleda potrana previše... naravno, nije brušena...

AMULINIJ!!! eke buraz!

čisto, jel?

think again

drugi je još gori jer se taložilo ulje (mineralno) i vrelo ulje se hladilo, koksiralo.. i nastajalo je:

ono što je unutra ostalo... je ispadalo u komadima van...

evo, mi izmjerili...
Zapravo ja sam bio zapisničar, unosio podatke u komp... Vlado i general mjerili...

Prvo smo General i ja raskopali glavu, izvadili ventile, nismo izgubili ni jednu kajlicu, sve po PS-u... ventili su dihtali- NE odnosno svaki je barem malo puštao...

Onda je došao Herr Flado sa allmighty uređajima... mjeri kooooo pračka... sve ti kaže...

"mrgude piši... tolerancije- vidi FAP kljunaš... to ti je tu negdje... ja bi rekao, da napraviš popis... klipovi, klipnjače, radilica, blok, motor... to kupiš i to složimo i gaaaas..."

uglavnom... tolerancije su poduplane... ležajevi su bili u gornjem dijelu tolerancije (ovi koji nisu potpuno rastučeni), ali je CSI ustanovio da je mr Ivan Nismo imao olovnu nogu nakon generalke... i cijedio mast motora malo... pa se to posvadilo, plus kaj očito dečki nisu oprali ni blok ni radilicu pa je smeće poterano u ležajeve... Shit happens... :p

sofistiscirani laboratorij

fala VLado, fala Generale...
Old 23-11-08, 13:59   #4
mrgud
spiner

mrgud's Avatar

posted 04112008

evo nakon nešto vremena lagani update...

Jučer je Nissan otpremljen na limariju i lakiranje u Bjelovar

(ne)sretni majstor

u međuvremenu, naručeni i napravljeni metalni dihtunzi
(glava, ispuh, turbina)- majstor Turković, samoborska cesta, od Vulkala 50-100m, ovak mi izgledaju čist fajn

radi se dalje... sutra oko motora malo čačkam, imam borbu sa strojnom jer čovjek hoće raditi po svojim tolerancijama, koje neće reč koje jesu, a neće po manual tolerancijama... pa se natežemo
Old 23-11-08, 14:00   #5
mrgud
spiner

mrgud's Avatar

E, pa, kad okineš auto u nekog ili nešto, puno puta svineš samo vanjske oplate (blatobrane, vrata, odbojnik...). A kada, kao naš majstor Nismo, "očešeš čempres" i pritom svineš prednji vezni i muldu digneš 2 cm u vis i 1,5 cm unatrag te prema sredini automobila, onda si ujebo motku žešće... Auto mora na limarski stol gdje se hvataju krakovi karoserije, tuneli, mulde i slično i hiraulikom izvlači, ravna.

Stol je upravljan elektronikom, a u nju se unose tvorničke mjere automobila. Izvuče se sve u nulu, odnosno vrati na svoje mjesto.

Eto, malo rifreša....
Odnio sam ležajeve liku u strojnu obradu da napravi strojnu obradu radilice, klipnjača i bloka. Trebalo bi sve bit gotovo do utorka.

A u garažu sam donio erotiku:

Glava rađena kod Žuge, u Dubravi. Svaka čast Ivanu, lik je napravio posao pic pic... Narafski da treba vidjeti kako to radi, ali napravio je sve onako kako sam mu rekao, od ventila, siceva ventila, sjedišta podizača, zajedno sa gumicama (koje je provjerio da li odgovaraju mjerama). TO SE TAK RADI!! Žuga rula!
Nema trukne čađe ni prljavštine, nema špene, nema drkanja s ventilima, sve je čovjek napravio...

Kako bi rekla Kery Bradshaw iz Sex i Grad...

Later that day...

i jedna žlica vegete...
Old 23-11-08, 14:01   #6
mrgud
spiner

mrgud's Avatar

POSTED 22112008

Bio sam jučer u Bjelovaru do majstora Željca... u vizitu...
Odnio primjerak boje, odnio još neke plastike koje sam zaboravio i pogledao šta se i kako radi....

auto je izvučen na stolu... mulda je vraćena u mjeru...

a osim starih hrđavih dijelova...

otkriveni su i neki novi...

počeci saniranja... prvo iznutra, pa onda pojačanje i izvana

fllllllllleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeex

jebeš garažu bez ginekologije po zidovima...

Krenulo je krenulo!!!
Bio sam sretan ko malo dijete... moja hrđa se konačno sanira... ima neki specijalni trip u tome kad ti se radi limarija... nadam se da Željo neće popizdit i zapalit sve

Jedan vikend moram otić pobrusit spojeve limova da ih meštar može počet pojačavat. Generalna zamisao je pojačati čim više...

Kontam cca mjesec dana... pa lakiranje...

a dotle, kupljeni semerinzi, nabavljen honer i dvije zanimljive knjigice

a ovo je bilo dan prije, zaboravio sam napraviti izvještaj

Blok donesen sa obrade, rađeno na blueprint sistem, odnosno rađeno po ležajevima jer ležajevi često nisu iste debljine (bar ne u tisućinku).
Trnovana mjesta glavnih ležajeva, blok bio baćen par stotih, radilica bila baćena par stotih... sad je radilica pobrušena na mjeru (2. specijala), blok vraćen u mjeru...

Nisam slikao, ali blok sam dobio složen, odnosno ležajevi, radilica, klipnjače unutra, stegnuti po PS-u...
Treba sve fino oprat, istjerat špenu, podmazat, složit... pa sam rastavio:

onda sam skinuo klipnjače i leteće

pošto je rađeno blueprint, ne smiju se pomiješati ležajevi...
pa sam svaki označio:
(da, ok, na slici je glavni ležaj, ali princip je isti)

i onda se dodatno osigurao dvostrukog posla i slučajnog zajeba tako da sam na karton napisao brojeve i koji su gornji (klipnjača) i donji (polutka) ležajevi, urezao mjesto u kartonu i...

i to onda izgleda like so:

ako nazovete odmah, u komplet ćemo ubaciti i set noževa te aparat za šijatsu masažu, Shimano bicikl i ovaj praktični mikser za čvarke...

isto sam napravio i sa glavnim ležajevima

a onda sa krpom umoćenom u ulje sve skupa premazao kako ne bi slučajno korodiralo i uzjebalo mi sav trud...

slijedi pranje dijelova...
Radilicu treba dobro isprati, kanale sve pročistiti, svu špenu i smeće istjerati van kako ne bi uletilo kasnije u ležajeve (što zagorci koji su prije slagali motor nisu napravili očito), klipnjače isto tako, pročistiti sve kanale... Jedino kaj me napinjalo je da sam htio i blok nauljiti u kanalima, jer je voda uvijek smeđa od korozije i sranja, ali ako to napravim, zamutiti će se s uljem i onda neću znat jel mi puko neki dihtung pa mi mješa ulje i vodu, jel ovo, jel ono...

Uglavnom... tek sad slijedi nemili sex
prvo mali reminder kaj je napravljeno:

- prebaciti auto- ČEKD
- položiti tepih i kartone u garaži za sva ulja i tekućine koje će istjecati u procesu slaganja- ČEKD
- skinuti haubu- ČEKD
- skinuti retrovizore- ČEKD
- izvaditi motor- ČEKD
- izvaditi sjedala- ČEKD
- izvaditi tepisone- ČEKD
- osmisliti detaljno konačni izgled- ČEKD
- dogovoriti datum sa limarom- ČEKD
- raskopati motor- ČEKD
- pregledati bregaste- ČEKD
- izmjeriti cilindre- ČEKD
- izmjeriti klipove- ČEKD
- izmjeriti ležajeve- ČEKD
- izmjeriti radilicu- ČEKD
- izmjeriti semeringe- ČEKD
- popisati brtve- ČEKD
- provjeriti hidro podizače- ČEKD
- poskidati sve sa bloka, pripremiti za brušenje- ČEKD
- poskidati sve sa glave, pripremiti za brušenje- ČEKD
- nabaviti nove (ISPRAVNE) hidropodizače
- vidjeti da li se stari hidropodizači daju osposobiti- ČEKD (da uz puno truda) - izvaditi ventile iz glave- ĆEKD
- oprati glavu, pregledati, dati na ispitivanje- ČEKD
- napraviti popis dijelova koji fale
- napraviti brtvu glave, ispuha, turbine- ČEKD
- izmjeriti blok, radilicu, klipove- ČEKD
- glava na obradu (poravnata, oprana, provjerena, promijeniti će vijak na ispuhu koji ne valja, obraditi sjedišta ventila... sve)- ČEKD
- naći specijalu ležajeva- ČEKD

Tu du lista unazad i unaprijed mjesec dana:
- sprepiksati klipove- ČEKD- nepotrebno
- novi semerinzi- ČEKD
- nove gumice ventila- ČEKD
- obrada glave- ČEKD
- obrada bloka- ČEKD (sa trnovenjem, ležajevima i ostalim)
- pranje radilice, klipnjača, klipova
- auto otpremiti na limariju- ČEKD
- izabrati boju- ČEKD
- naručiti tie rodove i camber arms- ČEKD
- naručiti amortizere i federe- ČEKD
- ležajeve i karike kupiti- ČEKD
- naručiti intercooler, cijevi i crijeva- ČEKD
- naručiti šperu
- turbo
- felge
- sjedalo
- volan
- boost controler
- pumpa goriva
- big brake kit
- distance
- šerafi za kotače

i bajdvej... turbo money pit shvatite doslovno...
Jedva čekam da skompletiram auto i da ja povežem par zavoja negdje, na Čabru, Sljemenu ili na stazi... Patim od kroničnog nedostatka šrekologije... sad kad padne snijeg ću tek bit u banani... :confused:
Old 23-11-08, 14:04   #7
mrgud
spiner

mrgud's Avatar

eto, tu smo stali tudaj...
Old 23-11-08, 15:25   #8
gjuro
Capt. Clutchkick

gjuro's Avatar

U jednu ruku mi je žao što si "odbacio" hači, no realno će Nissan biti puno ozbiljnija igračka.

Svaka čast na pristupu, siguran sam da će konačni rezultat biti zapanjujući, a zadovoljstvo tim veće što si sam (uz pomoć par frendova) napravio velik dio posla.

Jedva čekam gotov proizvod, pa da me šokiraš količinom snage i drift mogućnostima Superflya
Old 23-11-08, 16:02   #9
doggy
drifter

doggy's Avatar

Bome brzo i lijepo napreduje. Ja sam danas tek pocupao tapecirung u potrazi hrđom, i imo sam svašta lijepog za vidjeti.
doggy is offline  
Old 23-11-08, 20:45   #10
rio
Jezikoslovac

rio's Avatar

mene to tek ceka,, a i stol sam si vec nasao...... ak propaden dobro da mri zna za drugi ;P---
rio is offline  
Closed Thread

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules