Go Back   DRIFT klub forum > Chat > DRIFT chat

DRIFT chat DRIFTaj

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 06-08-15, 20:41   #51
casual
griper

Default Re: CDC: Suđenje, facebook i ostali misteriji

Dragi svi,

facebook, kao i ovaj forum, je javan i svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ovakvo ili onakvo. Bio ja brunin mehaničar ili teta Zorica koja pegla po kućama, ali prati drift.

Kako god bilo nisam znao da se moje mišljenje toliko cijeni i vrednuje, a čovjek bi u startu pomislio da me na križ stavljate. Koliko vidim, tema se razvija, pokrenula su se neka pitanja.
Možda se čak nešto i pomakne po pitanju suđenja, objašnjenja staze, pristupa gledateljima i slično. Jer to je jedini dio u kojem cdc kaska. A nadam se da Vam je taj dio bitan.

@tonči
Ja sam samo pitao za pojedine situacije za suđenje, ništa drugo. Sudac kao takav mora pružiti objašnjenje vozaču, a tako i običnom gledatelju.
Siguran sam da pratiš razvoj Formule drift, pa me interesira da li si možda primijetio da su se nekad davno "prije hd kamera i replaya" objašnjavale svake ključne situacije javno? Javno, as in na forumu.
Svaki sudac je svoje zabilješke prenio u digitalni format da si ljudi mogu pročitati, a i time se educirati u vezi suđenja.
Možda bi se na takav nekakav način sucima olakšalo, npr. podizati će se razina educiranosti gledatelja a i sami interes istih.
Na ovaj način se gledateljstvo samo gubi, i nije mi jasno kako vam to ne dolazi do svijesti.

Primjera radi, jedino je Kalkan pokušao ući u trag i probati objasniti o čemu se radi.
Nije prišao svisoka i glumio nedodirljivog, nego je čovjek išao popričati i objasniti. I na tome mu skidam kapu, kolko god to bilo samo piskaranje na faceu.
Ako ne priznaješ face, ne vidim ni svrhu otvaranja ove teme, ali dobro.
Taj stav ja sam sudac, moja je zadnja i nitko me ništa ne smije pitati mi nikad nije bio jasan, ali to je kod nas hrvata očito normalno.
Postavim konkretno pitanje sa slikom, i na kraju od tog ispadne nekakav direktan attack na tebe. E pa nije.
Tražilo se objašnjenje bodovanja te vožnje. I sasvim je nebitno da li je to Šorak, Marino, Bruno, Tabak ili bilo tko drugi.
Isto tako mi još uvijek nije jasna definicija koju sam dobio za tu situaciju ovdje. IMHO.. čemu čunjevi ako ne označavaju stazu?
Cliping zone? Ja ih ne vidim označene, a svugdje drugdje ih vidim (ako nekome treba mogu i slike poslati kako cliping zona izgleda označena).. Cliping point? Mali plavi čunjevi koji se ujedno i slabo vide, po situaciji koju sam pitao ti čunjevi apsolutno ništa ne znače sucima.
Pa me interesira zašto bi vozačima? Sve ovo naravno pričam iz perspektive gledatelja.

@marino
Zaista ne želim da se krivo shvati, ali ovo u vezi tog da ja nemam ni cm u driftu i da ne smijem ništa reći, to je otprilike kao da ja tebi kažem da mi dofuraš auto na pranje, ja ga pređem s mokrom zmazanom krpom i ti mi ništa ne smiješ prigovoriti jer ti nemaš praonu i ne znaš kako treba oprati auto
Otprilike kao i tvoj komentar o meni

Po nikome nisam pljuvao, nego sam pitao i argumentirao pitanje slikom. Jest stavio sam tekst na sliku radi fore, ali je pitanje na mjestu.
Dan danas odgovora na to nema. Jer se postavlja neko pitanje koji je to krug, koji je to dio staze. Bar 200 osoba je vidlo tu situaciju na tom natjecanju, zna se da se radi o kvaifikacijama, i zna se da se radi o krugu koji je ocjenjen s 21 bodom.
Svaka čast gocu, nemam ja ništa protiv da se tako vozi. Zaista je efektno i to sve, ali kako je onda za "uredniju" vožnju dobio manje bodova.
Šta onda ne kažete svima da je fora da lete gume i čunjevi?

@goc
Tvoju sliku sam izvukao samo zato jer se na njoj jasno vidi kako si raznio cijeli zavoj, a u pravilniku jasno piše kaj to znači
Ništa tebi osobno niti nisam htio insinuirati na ništa drugo. Idealan si primjer bio da se stavi situacija u kojoj se čini da su suci donirali bodove.
Od one moje zajebancije za odgođeni cdc si zabrijao nešto. Zabrana da dođem po gume kod tebe doma je bila šlag na tortu i tome sam se smijao, dapače, još uvijek se smijem kad se sjetim.
Normalno je da favoriziram SSMRT, ali isto tako ne može mi nitko ništa reći da ne pomažem drugima jer sjeti se i svojeg lica u čačku kada si vidio da ti s bažonom mijenjam gume.
Prvi put si bio u čudu i zanijemio, ajde, drugi put si uspio reći koje gume idu gore jer još uvijek nisi vjerovao da pomažem. Foler je to jebeno okrenuo na zajebanciju u čačku i dan danas još nije našao brljevića
A ona fora da sve se može, samo se danas ne može mi je tako srcu prirasla da ću si i majicu dati napraviti
I pomoći ću svakome ako ću biti u prilici. Nisam ja zao, možda nekad nemam "takta" ali nije zlonamjerno nego baš kontra tog.
I svakome ću pomoći kad god treba, može i tabak tome posvjedočiti. njemu sam isto nebrojeno puta pomagao i oko guma i auta.

@svima.
Čemu javan pravilnik ako ga se suci ne pridržavaju? Gdje vidite da će postojati neki red ukoliko se tako nastavi?

Nisam uspio skužiti kakve veze ima gdje i s kim radim?
Onda nemam pravo na svoje mišljenje ili?

Jako je smiješno čitati postove od nekih ovdje, a pljuvali su po suđenju.
Drugi koji su u pravilu najglasniji protiv nekih sudačkih odluka se nisu ni javili. Dvoličnost na djelu, i klasični hrvatizam.
Svakome će iza leđa srat, ali se na liniju stati neće. Zaista nebitno, znate koji ste.
Moj obraz je čist i koga god zanima kaj, slobodno me pita tu, na faceu, mobitelu, na cdc-u, bilo gdje.

kissy kissy :*
casual is offline  
Old 06-08-15, 21:02   #52
marac_kc
Kemičar

marac_kc's Avatar

haahhaha ti si još na tome, mi smo to prerasli..., sad smo na pivi, grahu, čevosima i tako to...., al ne misli da je to korupcija, već ono, mora se jesti...

www.autobusnja.hr

...i iz crne boje je moguće dobit bijelu... guma + RWD = bijeli dim
marac_kc is offline  
Old 06-08-15, 22:04   #53
Žepa
drifter

Žepa's Avatar

Upoznao sam vecinu vas sa Drift scene ili sa mjenjanja guma scene i sa scene glkedatelja. Svi ste isti kao i ostali ljudi koje sam do sada upoznavao. Ima nas svakavih, sa nekima se slazem, sa nekima ne, ali mi smo svi razliciti ljudi.
Normalno da treba Razgovarat da bi se problem rijesio, i popustit. DA popustit ako nisi u pravu, ali kao sto Mario kaze, to je ono nase, "Ja sam to rekao i tacka".
Nemojte da ovo sve krene u onom pravcu sto niko od nas nevoli, da i ovo postane kao Nogometni "Sjever i Jug"
Nastavimo se vozit i druzit.
Nekad ne treba sve ni rec, sve sto ti je na srcu, nekad treba i presutit.
Samo treba manje stresa i vise zejebancije
Žepa is offline  
Old 06-08-15, 22:10   #54
sparky
drifter

sparky's Avatar

Da imaju lajkovi sad bi Sasu lajka
Pas mater posta si pametni Bosanac otkad imas Japanca hahahha
P.s. marac kakav grah i belaji ja nisam ni to nikad probao...mrzite jug gube sjevernjacke
sparky is offline  
Old 06-08-15, 23:03   #55
Toninho
Barba

Toninho's Avatar

Quote:
Originally Posted by casual View Post

facebook, kao i ovaj forum, je javan i svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ovakvo ili onakvo.
Javan je prostor, ali nije javno vlasništvo, forum, jel'.
Svejedno sam te autorizirao, iako sam slutio da ćeš ovako nešto napisati, pa eto i na taj način demonstriram autoritativan pristup.

Quote:
Kako god bilo nisam znao da se moje mišljenje toliko cijeni i vrednuje, a čovjek bi u startu pomislio da me na križ stavljate.
Na žalost, tvoje mišljenje ne cjenim niti malo više nego prije ovog posta, dakle niti malo, jer svi argumenti i slike na koje se pozivaš ne znače puno jer ne pokazuju cijeli run. Dakle palamuđenje i pišanje u vjetar.

Quote:
@tonĆi
Sudac kao takav mora pružiti objašnjenje vozaču, a tako i običnom gledatelju......cut.......Taj stav ja sam sudac, moja je zadnja i nitko me ništa ne smije pitati mi nikad nije bio jasan, ali to je kod nas hrvata očito normalno.
Nemamo mi takvu platformu nti poziciju kakvu je FD imala čak i u samim počecima. (Mislim na CDC)
Mislim da nema smisla uspoređivati i potrebe niti volje za elaboratima nema.

Pratim ja i D1GP 14 godina, a da tamo vidiš elaborata i tumačenja odluka...
British Drift Championship isto, ubiše se od elaborata, a svaka odluka je jasna k'o dan.

A ovo o mome stavu, neka svjedoče svi oni kojima sam savjetima i obzervacijama pomogao, kao i oni koji nemaju pitanja na sastanku vozača, na travici ono, znaš, kada se ja pravim važan.

Ako je netko barem malo kritičan prema svojoj vožnji, smatram da mu je suđenje na CDC potpuno jasno, a lošim jebačima će dlake uvijek smetati.
Uvijek možete na KoE, tamo je pravda, a i ima i dobrih vozača.

I za kraj, mislim da bi se pravilnik trebao čitati s razumjevanjem.
Ne vidim puno pitanja na forumu u temi koja je za to predviđena.

Ovo je doista sve što ću napisati dalje na ovu temu, jer mislim da sam rekao sve potrebno.

Kome nije jasno, ima tema o pravilniku i ima sastanak vozača.
Na kraju, ima i instituciju prigovora na natjecanju.

Pomažite se međusobno i njeguje dobar duh drifta, jer otkako se sve svelo na natjecanja dobija se kriva predodžba onoga što drift u stvari jest.
Zato valja slušat starije, ponekad.
Old 07-08-15, 18:33   #56
goc
griper

goc's Avatar

Ja sam mislio da je ovo gotovo kad hop evo opet Brljevica...ma drag si ti meni ne sekiraj se Nadalje posto si se ulovio bas moje slike imam sve tri voznje snimljene pa diskutiraj. Kakve gume, kakva garaza, kakva zabrana, o cemu pricas? Volio bi da se javno ovdje izjasnis kome sam ja rekao ili zabranio da ti dodjes po gume kod mene? Sto se tice mjenjanja guma u Cacku iskreno ni ne sjecam se jer ako smo svi tamo onda smo da pomognemo jedni drugima i ako nesto dobro napravis onda se ne hvalis sam sa time ....iskreno, bez uvrede ne sjecam se da si ih mjenjo...oprosti na tome al hvala ti. Na kraju te ponovo molim ovdje iznesi tko ti je rekao da ja ne dozvoljavam da dodjes u moju garazu jer to je laz da ne moze bit veca.
Old 07-08-15, 19:13   #57
sparky
drifter

sparky's Avatar

A grah?
Dajte lockajte ovu agoniju inace cu morat opet kupit auto da mogu sudjelovat u sastanku vozaca....meanwhile prihvacam poziv da se druzim s vama na kucici :*
sparky is offline  
Old 07-08-15, 20:27   #58
marac_kc
Kemičar

marac_kc's Avatar

Ali nemoze bez graha s kobasicom...

www.autobusnja.hr

...i iz crne boje je moguće dobit bijelu... guma + RWD = bijeli dim
marac_kc is offline  
Closed Thread

Thread Tools