Go Back   DRIFT klub forum > Chat > DRIFT chat

DRIFT chat DRIFTaj

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 21-07-15, 07:15   #11
marino
BMW drifter

marino's Avatar

Default Re: CDC: Suđenje, facebook i ostali misteriji

Pogledaj moj post iznad tvog. Ni jednom nisam spomenuo ni tebe ni juru ni znaora ciji su fanovi ili frendovi pokrenuli pljuvanje na fb. U raspravu vas je uvukao brljevic. Ali ocito s pravom jer se vidi da ste nezadovoljni.

Vas doprinos cdc-u je nepotrebno spominjati i hvala na tome.

Da si napisao ovakav post nakon neke trke gdje si se osjetio zakinut ne bi uopce bilo potrebno imati ovakve rasprave.

Mene zivcira sto si svatko daje za pravo pljuvati a da prstom nije pomaknuo i nema pojma o nicemu.

Da su vozaci trazili pojasnjenja od toncija mislim da bi vrlo rado rekao sto ima. Isto tako i foler i goc bi organizirali sastanak da ste pokazali interes. Ali tek nakon 2 trke u sezoni i nakon pljuvanja po mrezama ste rekli par konstruktivnih.

I za kraj. Ne slazem se da jedino sudenje nije napredovalo. Sudenje je napokon na razini na kakvoj treba biti. Pa kako kome bilo drago ili krivo. To je moje misljenje. Valjda i ja imam pravo na njega.

A sad stvarno eod od mene na ovu temu.
Old 21-07-15, 10:42   #12
marac_kc
Kemičar

marac_kc's Avatar

Kad bi staza bila iste sirine cijelim svojim dijelom onda bi Sorak dobio nulu, no kako smo trazili sirok ulaz i prolaz kroz zadnji zavoj, nismo mu uzeli za zlo jer je postivao zadanu putanju.
Reci ko je jos tako prosao a da smo sudili drugacije....., naravno da plitak prolaz kroz isti zavoj je prolaz po ne zadanoj putanji i veci je fail od ovog... eto...

www.autobusnja.hr

...i iz crne boje je moguće dobit bijelu... guma + RWD = bijeli dim
marac_kc is offline  
Old 21-07-15, 10:45   #13
marac_kc
Kemičar

marac_kc's Avatar

I daj se vise pustite toga, suceva je zadnja....

www.autobusnja.hr

Last edited by marac_kc; 21-07-15 at 10:47.
marac_kc is offline  
Old 21-07-15, 11:42   #14
PUNISHER
drifter

PUNISHER's Avatar

evo i koja od mene posto je tema na raspravu na faceu ,
ne volim ne mogu i necu gledati kako netko pljuje po necemu u sto je netko ulozio godine turda rada vremena i novaca , a jos pogotovo ako to radi netko tko se "jucer" pojavio ,
prvo po pitanju sudenja ,
postoji procedura i u pravilniku je kako i gdje se ulaze prigovor ,a ako vec nisi ulozio tako a osjecas se ostecen mozes i nakon same trke doci do sudaca pitati zasto i kako pa da ti bar objasne , ili na kraju krajeva nakon par dana se svi nademo pa se to i prokomentira ali po meni nikako nije dobro da se na drustvenim mrezama iznose takve stvari a pogotovo u ovom primjeru od strane osobe koja je sponzor jednog tima i radi kod jednog od sponzora CDC-a ,
molim Juru i Brunu da ovo ne shvate kao napad na njih 2 jer vjerujem da znaju da ih osobno volim i da sam im uvijek bio spreman pomoc kad je trebalo , ali decki na ovaj nacin pisanja po faceu pljujemo sami sebi u usta jer ljudi koji to sa strane citaju neznaju cijelu pozadinu i zakljucuju iz konteksta ,
kao drugo mislim da bi bilo jako dobr da se svi skupa nademo minimalno jednom u toku sezone da se prodiskutiraju i ako netko ima predloze neki konstruktivni prijedlozi po pitanju svega
a sto se tice publike i komentara bez toga se nemoze jer svako ima svog pulena i svoje videnje utrke a i na kraju da svi imamo isto misljenje sudci nam nebi ni trebali ,
ugl poanta ovog mog pisanja (koje je inace jako rijetko ) je da vas potakne da se potrudimo da CDC ide jos jedan korak naprijed ,
pusa sve vas volim i sve cu vas naprat kad tad
Old 21-07-15, 13:32   #15
MP.
drifter

MP.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by PUNISHER View Post
evo i koja od mene posto je tema na raspravu na faceu ,
ne volim ne mogu i necu gledati kako netko pljuje po necemu u sto je netko ulozio godine turda rada vremena i novaca , a jos pogotovo ako to radi netko tko se "jucer" pojavio ,
prvo po pitanju sudenja ,
postoji procedura i u pravilniku je kako i gdje se ulaze prigovor ,a ako vec nisi ulozio tako a osjecas se ostecen mozes i nakon same trke doci do sudaca pitati zasto i kako pa da ti bar objasne , ili na kraju krajeva nakon par dana se svi nademo pa se to i prokomentira ali po meni nikako nije dobro da se na drustvenim mrezama iznose takve stvari a pogotovo u ovom primjeru od strane osobe koja je sponzor jednog tima i radi kod jednog od sponzora CDC-a ,
molim Juru i Brunu da ovo ne shvate kao napad na njih 2 jer vjerujem da znaju da ih osobno volim i da sam im uvijek bio spreman pomoc kad je trebalo , ali decki na ovaj nacin pisanja po faceu pljujemo sami sebi u usta jer ljudi koji to sa strane citaju neznaju cijelu pozadinu i zakljucuju iz konteksta ,
kao drugo mislim da bi bilo jako dobr da se svi skupa nademo minimalno jednom u toku sezone da se prodiskutiraju i ako netko ima predloze neki konstruktivni prijedlozi po pitanju svega
a sto se tice publike i komentara bez toga se nemoze jer svako ima svog pulena i svoje videnje utrke a i na kraju da svi imamo isto misljenje sudci nam nebi ni trebali ,
ugl poanta ovog mog pisanja (koje je inace jako rijetko ) je da vas potakne da se potrudimo da CDC ide jos jedan korak naprijed ,
pusa sve vas volim i sve cu vas naprat kad tad
Sudac je zakon, tko se ne slaže sa njim može se žaliti po proceduri a svi ostali nek uživaju u borbama vozača.

LP.
MP. is offline  
Old 21-07-15, 13:43   #16
Toninho
Barba

Toninho's Avatar

Quote:
Originally Posted by plusminus View Post
Imali ste i prije problema s suđenjem, nije to nikakva fama niti tajna.

Tonči.. tvoj odgovor koji sam ja dobio od tebe definitivno nije korektan, a ja sam to rekao njemu. Nije ništa preobličio nego si to točno tako rekao. Tvoja stvar je zašto si to tako rekao i napravio. Samo znam da mi odonda ništa nije jasno u vezi tebe, ni razlog takvom odgovoru ni ponašanju prema meni osobno. Nikad nisi bio prozvan s moje strane, nikad ti se ništa nije reklo.... Drag si i ti meni, i ja tebe volim, ali kako bi ti rekao..brate nisu ni ruže u tvom dvorištu... Nije lako biti sudac, nikad neće ni biti.
Trebala je 1 sezona koju sam ispratio od prvog do zadnjeg čunja na stazi, da izbaždarim sebe i kolege i da imamo jasne objektivne kriterije, usuglasimo naše subjektivne kriterije i primjenjujemo pravilnik kojega sam napisao i znam do zadnjeg slova.

O kakvim vi problemima govorite, ja ne znam.
Oni koje znam su bili dvoboj Marina i Zaxa s ponavljanjem.
I Šorkova navodna 2 kotača izvan staze protiv Folera koje mi je "dječak" koji skuplja čunjeve" potvrdio, a Brklja koji je to sve gledao nije se udostojio doći do nas i reći da nije s 2 nego s jednim. To su jedine situacije.
O kojim drugim ružama je riječ, također ne znam.
Meni su prestale cvasti od kada ne vozim i to nema veze sa suđenjem.

Jednom sam bio na korak od odustajanja od suđenja, ali sam se dao nagovoriti da ostanem.
I kada sam pristao bio bi peder odustati i reći nađite 2. budalu koja će vam suditi kronometar i mjeriti kutove samo do 20° po stazi koju vi sami složite u glavi i pustiti da sve ode kvragu.

Meni je neshvatljivo da pojedinci niti nakon nekoliko sezona ne razumiju CDC metologiju suđenja i iznova rade jednake greške i čude se čudom i razlog svog neuspjeha traže u suđenju umjesto da voze tako da sucima ne ostavljaju dilemu.

Quote:

Ne kužim..kaj je ovo problem nacrtati?
Click the image to open in full size.
Naravno da nije, ali vi ljudi moji na "travici uz stazu" ne pitate ništa da vam se pojasni.

Da li stvarno treba ORYX centar crtati?
Rijeku je definitivno trebalo, jer su se ljudi gubili, ali eto, sjedao sam s ljudima u auto i objašnjavao.

Svaki event i utrku gledam treninge i natjecanje i vjerojatno znam svakog vozača u detalje, što možete i koliko možete i kako komunicirate s autom.
Ako mislite da ima netko tko vas je više od mene analizirao, volio bi ga upoznati.

Quote:

same kritike na suđenje s primjerima koje imam, prijedloge koje imam, i slično tome staviti ću sad na javni poziv svakome koji ih realno želi poslušati, a da ujedno neće biti u obrambeno/napadačkoj poziciji da bla to se ne može... glupo zvuči..al sve se može...

imam jasan primjer video/photo gdje je situacija da sva tri suca nisu vidjela određenu stvar ALI ZATO JER NISU MOGLI VIDJETI!!! Nije to ni kut, ni brzina, ni proximity ni ravnanje, nego gaženje čunja s sredinom auta i izlazak jednog ili više kotača van staze u tandem borbi. Ako se po pravilniku ne zna što je to, slobodno odite pogledati. I da, želim raspraviti o tome. Isto kao što želim raspraviti/znati o tome šta je diranje čunja, šta odvaljivanje čunja, šta odvaljivanje guma..
Slobodno Bruno, ali molim te imaj u vidu da je run od počeka do kraja.
Jer ti postavljaš situaciju na način da je netko udario čunj, za kojega na kraju nisi siguran što znači, a ostalo bi značilo da si ti za to vrijeme odveo vrhunski i bez greške njega pratio ili da su tvoje greške manje od tog dodira čunja, za kojeg nisi siguran što znači i kako se validira.

Ovo s čunjevima sam ne jednom objašnjavao, ali ću opet kada god me netko pita.

Ali vi šutite na sastanku.
Kako Austrijanci pitaju, kada s njima radim sastanak?
Kako me Kauderer pitao sve živo u Rijeci?

Ne kužite da su negdje gume samo radi oga da ne izlazite van staze i ako ih udarite nije bad, isto i s čunjevima na nekim mjestima.

Udariš malo kliping, nije bad dokle god ne odeš značajno s putanje i pokupiš markacijske čunjeve koje opet negdje ne mogu postaviti dovoljno široko zbog same staze ili sigurnosti, a opet bi želio ne zatvoriti stazu, da možete i pojuriti malo...

Negdje gdje je vanjski kliping i plavi čunj na samome rubu staze je također nebitno ako ga udariš, dok god nisi izašao s kotačem van staze...

Vas ljudi uglavnoj muče drugi problemi, a ne samo dodirivanje čunjeva.
Muči vas ono prije, namjesititi auto na vijeme....

Odredite svoje ljude od povjerenja, za koje mislite da znaju i mi ćemo ih pustiti na kontejner u grupama da vam daju uvid, možete i preko stanice ljepo u real timeu to odrađivati.

Ali opet kažem, svi šutite na "travici uz stazu".

Dosuđena borba je konačna ovozemaljska istina jer se zapišu u rezultat.
I da, rijetke su, zbilja rijetke granične situacije.
Rezultat je zbroj objektivnih grešaka i subjektivnih procjena.

Evo npr. Adria drift serija u ZG, popeo sam se na kontejner i gledao.
Uglavnom sam se složio s odlukama.
Ali konkretno dvoboj Znaor - Foler mi je ostao pod upitnikom.
Ja to ne bi tako dosudio. Ne bi i gotovo. Gjuro, Kale ili Marac možda bi.

Zato mi to raspravino i argumentiramo, analiziramo sve i donesemo odluku.
Da li sam kudio i pljuvao suđenje? Nisam, naravno, ljudi imaju svoje kriterije i valjda su ih prenjeli vozačima. Da li je super što niti ne govore rezultate kvalifikacija odmah? Da li je super što na KoE stave telemetriju iz koje čitaju kao iz kristalne kugle i sude kako ih je volja i odjebu te mrtvo-hladno?
Njihova svar.

Na CDC-u će se tražiti onakav način vožnje za kakvog mislimo da drift treba biti. Jebačka inicijacija, jebački kut po zadanoj liniji, bez lelujanja i oscilacija u kutu, munjevite tranzicije i predanost, biti na gasu, a ne pimplati s rezervom od 200ks.

Na osobnoj razini Bruno ti se ponovo ispričavam ako je moj nastup prema tebi prilikom izjave o slaganju auta bio neprimjeren.
Ja se s frendovima i oštrije zezam, kao i primam, pa sam možda precijenio našu relaciju.

Oprosti još jednom.

A kada aktivni u zajednici i natjecanju ti, Jure i Frane mislite da neki vozači imaju prednost i protekcije ili oblik favoiziranja nad vama, to me posebno čini tužnim, jer bi se to kosilo sa svim onim za što se u životu zalažem i čemu učim svog sina.

I još jedna stvar, ne dižem se na zadnje nogice.

Last edited by Toninho; 21-07-15 at 13:44.
Toninho is offline  
Old 21-07-15, 14:05   #17
marac_kc
Kemičar

marac_kc's Avatar

Crtanje staze je totalno nepotrebno, radije cemo odradit sastanak s vozacima na kontejneru pa im iz zraka pokazali kako je postavljena staza i sto se trazi, to je moje misljenje...
I ja sam na grobniku pogledal par krugova treninga s kombija i skuzil sam gdi grjesim, vjerujem da bi to svima koristilo.

www.autobusnja.hr

marac_kc is offline  
Old 21-07-15, 15:23   #18
Toninho
Barba

Toninho's Avatar

Quote:
Originally Posted by marac_kc View Post
....radije cemo odradit sastanak s vozacima na kontejneru pa im iz zraka pokazali kako je postavljena staza i sto se trazi, to je moje misljenje...
Da i maserku ćemo im osigurati gore na tom kontejneru, azijatkinju i limunadu, hladnu.

Rekao sam, neka odrede "spotere" i u grupama po 3 čovjeka mogu gledati/snimati s nekog od kontejnera i konzultirati vozače ili jednostavno neka sami odu gore i gledaju.

Nemoguće je imati sastanak na kontejneru, fizički.
Old 21-07-15, 16:01   #19
sparky
drifter

sparky's Avatar

Ljudi moji jel vi kuzite da ni ja ni Bruno nismo potaknuli nikakvu pricu ni na facebooku ni ovde,a nas se proziva svagdi....
vise puta ja nisam bija zadovoljan svojim plasmanom al bi bija ljut po ure u boxu i bok,ovo sad je isplival sve sta smo mi ikad rekli i povlaci se ko sapunica a da nekazem da je dosta toga krivo protumaceno,pogotovo tausrana dilema sjever-jug...ja( a i Bruno) nemam(o) veze s tim...
ma kakvi bili nasi navijaci dargo mi je da ih imam al ne odgovaram za njihove postupke,a zasto se ova rasprava potegla sad nakon mjesec dana godinu ili dvije zato jer smo direktno umjesani u to,inace nebi ni mi nikad nista rekli,nego bi se ko i svi prilagodili,vjezbali i kad tad ostvarili rezultat,a sad kad smo razapeti na krizu ko da smo mi to sve potakli,mislim da je u redu da bar onda kazemo sta mislimo...
sparky is offline  
Old 21-07-15, 16:16   #20
Toninho
Barba

Toninho's Avatar

Nikome ne zamjeram ništa, kao što ni dosada nisam.
Sudio sam i suditi ću svima jednako.

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules