Go Back   DRIFT klub forum > Chat > DRIFT chat

DRIFT chat DRIFTaj

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 20-07-15, 14:33   #1
Toninho
Barba

Toninho's Avatar

Default CDC: Suđenje, facebook i ostali misteriji

Evo gledam na Facebooku povodom mog interviewa http://www.motorsport.hr/drifterski-...a-sudac-cdc-a/ se rasplela i prigodna rasprava.
Moram napomenuti, Tonći Laura, omraženi sudac na žalost ne priznaje koncept socijalnih mreža i ne sudjeluje na istima.
Nema Facebook profil bilo kakve vrste i ne može, ni kada bi htio, sudjelovati u raspravama. Tako i ovdje.

O dosuđenim vožnjama više ne raspravljam.
Imate službeni kanal kojim se možete poslužiti tom institucijom žalbe.

A sada par citata:

Quote:
Mario Brljević
Nije poanta sad cjepidlačit

nego cijelo prvenstvo ide korak više svaki put, a suci ocjenuju iz jedne pozicije (6 očiju na istom mjestu)

Zar nije u redu da se suci razdvoje? Zar nije fer prema vozačima da nema razgovora između sudaca? Zar nije fer da suci ne budu svi iz HR?
Tako bi dobili objektivnost, a to je ono što im očito nedostaje
Toga nigdje na svijetu nema.
A suci iz Irske bi pomogli?
O objektivnosti nema smisla trošiti riječi.
Svaka serija na svijetu ima svoje kriterije i način vrednovanja.

Vozači uglavnom nemaju pitanja na sastanku, pa prema tome držim da im je sve jasno, ali njihovim prijateljima i obitelji izgleda nije, a vozači im ne znaju objasniti zašto.

Quote:
Valentino Radic
Neznam ali je zalosno khudi koji su jedva cekali sezonu da pocme su se zgadilu cdc i polako odustaju od drift scene i prodaju svoje driftalice jednostavno nestrucnima u sudackom sastavu nije mjesto tu jer tu su u igri veliki novci sta put sta priprema samog drift auta i gume i ostalo jer nasi sponzori nemaju sluha za taj potez. Toliko od mene
Je, sve košta. Drift košta. Život košta. Oni koji idu u krajnost kažu da i ljubav košta. I da slažem se, nestručnima nije mjesto u "sudačkom sastavu".
A, ako netko odustaje zbog toga što misli da sam ga "pokrao", taj čini dobro sebi.

I na kraju citat zbog kojega sam i otvorio ovaj topic i koji je tipičan primjer zlonamjernog vađenja iz konteksta, vjerojatno prepričane situacije.

Quote:
Mario Brljević
I kako ocekivati posteno sudenje kad ti jedan od sudaca kaze "nemamo mi sta pricati dok ne slozis auto"
I to onako mrtav ozbiljan
Prepoznat ce se taj sudac, mozda i javiti
To sam rekao Bruni Stergaru nakon što me pitao za vožnje i kada sam u rekao da ima mali kut. On je rekao da nema angle kit i da mu je to problem...

Sljedeći put na isto pitanje sam mu odgovorio na sebi svojsven način i pola u zajebancije, pola ozbiljno da mu nemam što reći dok ne složi auto.
Ako je to Bruni na bilo koji način bilo uvredljivo, ja se iskreno ispričavam.

Za ostale primjedbe mogu vam svima reći da me ne diraju niti pola %.
Svaka ocjena i presuda koju sam donio je maksimalno objektivna i po mome sudu ispravna, a moja savjest mirna i obraz čist.

Na insinuacije o protežiranju vozača po regionalnoj pripadnosti se mogu samo nasmijati, ali na žalost gorko, jer da ljudi idu toliko biti jadni i to misliti mi je jako tužno, pogotovo kao dalmatincu, kojega dalmatinci za to pljuju.
A vi ljudi moji pljujte, kad bolje ne znate.
Ono što mogu potvrditi je da će moje suđenje, dokle ga bude, biti potpuno kriterijima jednako kao i do sada, svidjelo vam se ili ne.

Last edited by Toninho; 20-07-15 at 14:37.
Toninho is offline  
Old 20-07-15, 15:39   #2
sparky
drifter

sparky's Avatar

Default Re: CDC: Suđenje, facebook i ostali misteriji

Od svega ti si se uhvatio 3 Brljeviceve izjave....
ja tamo na faceu nemogu komm jer sam prijavljen pod cdc admina,al tamo se sve uhvatilo oko.mene pa evo vam moj komm bar ovde...
ja sam prodao auto jer je uletila dobra ponuda,i nije mi zao i nisam odustao i nikad necu al da se slazem sa svim tvojim odlukama,nikako nisam i konkretno u mom slucaju mislim da si pogrijesija,sta se tice Zg vs St nemislim to tako pogotove jer sanse ja na svakom natjecanju druzio sa svim "purgerima" slovencima i srbima i sta ja znam...
A sto tako smatram da si ti u Cdc autoritet,institucija ali i fa grijesis,a i da nekim vozacima malo vise naginjes,pa se sad ti ljuti koliko hoces...
ja,moje voznje i moje auto jednostavno ocito nije bilo dovoljno dobro i jednostavno sam dosao do zakljucka da mi je draze provest vikend s obitelji,jer sam dosao do toga da ne uzivam u cdc-u vise...
sta se tice mene i Bruna ako se itko trudio i pokusavao pomoci cdc organizaciji onda smo to nas 2 i idalje cemo,tako da se zna da mi apsolutno nista nemamo protiv organizacije,nego jednostavno mi je to natjecanje preraslo u nesto u cemu vise ne uzivam...
a sta se tice tvoje izjave o brunovom kutu...ne stoji ti ni najmanje,jer bruno vozi max kut koji ima (nema ni mrgud puno veci) dok je u mom slucaju gro puta bio problem to sta se navlacim na kut...
nezz sta da vam kazem tamo na faceu ste se uhvatili svi mene za primjer pa eto ako ko ima sta pitat ja sam otvoren za sva pitanja,a ovi ostali sta oko sire price da se ssm team raspao i tako to,to ce vrijeme pokazati
sparky is offline  
Old 20-07-15, 15:55   #3
marino
BMW drifter

marino's Avatar

Ja se uopće nisam htio tamo osvrtati na izjave pojedinaca niti im davati na važnosti. Mario Brljević? Tko je on uopće da si daje za pravo pozivati na red organizaciju i suce? Nisam ga nikad vidio da je napravio i metar drifta niti mi se čini kompetentan da daje ikakve izjave o suđenju. Može i dalje stajati na ogradi sa akreditacijom oko vrata i komentirati suđenje.

Vozači ako imaju nešto protiv to mogu reći u facu na samom eventu ili tebi ili organizatorima a ne iza leđa olajavati.

Dečki, tko ne zna gubiti ili ne zna voziti a to ne može prihvatiti neka se natječe u nekom drugom sportu. Ili neka vozi neku drugu ligu gdje su bolji uvjeti. Po CDC-u ne dam pljuvati jer sam i osobno uložio puno truda i novaca u to natjecanje. Isto tako neće nitko omalovažavati moj uspjeh. Tko god ima nešto za reći neka stane na crtu. Pred bilo kojim sucima...

Za kraj, o ovom odnosu juga i sjevera. Strašno... Ja kao 100% dalmatinac se sramim tih izjava.

Pozdrav i EOD od mene...
Old 20-07-15, 16:00   #4
sparky
drifter

sparky's Avatar

Marino ja nikad po cdc kao organizaciji nisam i necu pljuvat,kazem dapace nastojao sam pomoci,odnos sjever jug isto nesmatram da je tako,sta se sudjenja tice ja sam reka da se neslazem s nekim stvarima i drzim do toga,jel to namjerno ili nije necemo nikad saznat,a sta se tice tvog uspjeha tu nema tko sta osporit,samo je ispalo tamo da se sve vrti oko mene i to nije ok ja...ja vise manje sve sta sam ima rec sam reka svima i nekrijem nista
sparky is offline  
Old 20-07-15, 16:05   #5
Toninho
Barba

Toninho's Avatar

Quote:
Originally Posted by sparky View Post
a sta se tice tvoje izjave o brunovom kutu...ne stoji ti ni najmanje,jer bruno vozi max kut koji ima (nema ni mrgud puno veci) dok je u mom slucaju gro puta bio problem to sta se navlacim na kut...
Nema ni Znaor i zato gubi bodove.
Ali na Grobniku je vozio krasno i rezultat to kaže.

Ti se Jure nisi niti jednom od kada se natječeš "složio" sa zadanom putanjom.
Niti u kvalifikacijama niti u tandemima.
Da, može to izgledati atraktivno, ali mi sudimo to što sudimo.

Bruno, ja ga volim i drag mi je, znamo se odavno prije, ali on se tuče i bori s autom. Mali kut je samo još jedna stvar uza sve greške koje radi.
Kut sam istaknuo jer da radi na tome ostalo bi povuklo za sobom, a ako je opravdajne angle kit i drugi put, onda što ja tu mogu reći? Složi brate auto ako misliš da je do auta, pa ćemo onda pričati o vozačkim greškama.

Ponavljam, stavite spotere (ljude koji znaju i koji će vas tijekom treninga pratiti) na kontejner na Mićevcu i slušajte što vam kažu.
Ili snimaite, pa gledajte i analizirajte.

Onako staviti fotku na Face i reći: Gle koliko je Mrgud ostao iza i di je tu pravda su smiješne. Zašto je Mrgud ostao iza je i odgovor na pitanje zašto je Jure izgubio.

I tako dalje i tako dalje.....
Old 20-07-15, 16:51   #6
goc
griper

goc's Avatar

Au dragi moji pa sta je ovo pobogu...napisao bi ja danas ponesto tama na faceu ali kako sam na moru(citaj mobu) tako i mogu samo komentirat kao cdc a to ne zelim sve dok se ne ocitujemo javno i sluzbeno.. Sram, sram i sramota. Brljevic??? Pa sta si zamislja taj momak, pa to ako on ima svog favorita u ovom slucaju su to "Sve se moze" racing team i ako decki ne briljiraju od kuda mu pravo da radi takva prozivanja?!?. Na sve to izvadi moju sliku i moje bodovanje kvalifikacija koje je taj dan bilo poprilicno precizno jer sam vozio kako zone tako i apekse cijeli dan...ne bi me to nimalo smetalo da nisam dio organizacije i sad ispada svasta nesto....Bruno i Jure apsolutno ne voze lose ali danasnja scena a koju sam jako ponosan raste iz dana u dan i ima jako puno vozaca. Ulazak u top 16 je dobra voznja a kamoli u top8 i vise. Isti Brljevic radi kod jednog od nasih sponzora tako da stvarno mislim kako je sve ovo nepotrebno. Nadalje ovo sad isplivava nakon ohoho vremena, na osnovu jednog intervjua...ali dobro neka ljudi iznose svoja misljenjajer za dobrim konjem se prasina dize Svi kojekakvi fb laprdavci neka si sloze auto, neka ga posude nek probaju odvest jedan krug, neka se popnu gore na kontejner nek vide kako se sve vidi...cemu prozivanje i konstantno upiranje prstom u iste...cemu? Volite li drift? Ako da onda budite tu gdje jeste, postujte pravila, ucite od najboljih jer vam je cdc pod nosom a ko ne voli nek krene na dogadjanja u okolici. Tonchi, Djuro,Mrgud...osobe su koje ulazu 110% sebe dok pojedinci ceskaju jajceka i govore trebalo bi ovo trebalo bi ono. Jure, Bruno...svakako su se ponudili i dok nas bude takvih scena ce ic na bolje. Na kraju krajeva sta mislite koliko ima nezadovoljnih fanova u D1 ha? Ljubim Vas sve, ne zamjerajte ali nepotrebno se siri negativa. Kakav sjever, kakav Jug? Pa nismo nogometasi, pa pobogu Laura Vam je odozdo Pusa!
Old 20-07-15, 17:09   #7
marac_kc
Kemičar

marac_kc's Avatar

Glede sudjenja u zg i upravo sparky tvog problema, vec na treningu smo vidjeli da ti fali konstante i u twinovima je Tonci komentirao ; " evo kako se sam zajebo, a opet cu ja ispast kriv" i naravno tako je i bilo. Neznam po koji put ponavljam, stanite na neku visu tocku, uzmite ljestve ili vec nesto i pogledajte trening iz nase perspektive, sve ce vam biti jasnije, ako vam nisu jasne putanje na briffu recite pa ako treba popest cemo se na kucicu ili vec na nesto i objasnit vam odozgo sto nosi visu ocjenu a sto nizu, jer ako se ocjenjuje vanjski apex onda trazimo da idete max na njega, Mrgud ga je ceso branikom i to prolazi, kotac ne toleriramo, sto se dobro vidlo na grobniku. Sto se Grobnika tice, ja sam snimio par finalnih voznji, neznam ni koliko ih je bilo jer se ponavljalo nekoliko puta, stvarno su bile sitnice odlucivale, al svaki puta smo bili jednoglasni, komunikacija izmedju sudaca mora postojat, nekad stvarno odlucuju nijanse i treba se konzultirat prije nego se odredi ocjenja, ocjene nikad ne prepravljamo nakon odredjivanja pa ni u glavi a kamoli na glas ili na papiru.
Vjerujte nekad nam stvarno nije lako....

www.autobusnja.hr

...i iz crne boje je moguće dobit bijelu... guma + RWD = bijeli dim
marac_kc is offline  
Old 20-07-15, 20:23   #8
Krivuljar
griper

Da i ja napišem koju kao nestručni ii kao nepristani promatrač koji već duže vrijeme nastoji bit prijatelj svim drifterima u HR i šire.
Problem postoji, a to je taj šta publika i suci skoro pa ne gledaju isti event, iz "seronje na kontenjeru" prespektive je totalno drugačiji pogled na čitavu stazu, pa i time i na same vožnje koje se odvijaju na njoj. Kako sam pravilnik kaže, ocjenjuje se kut, brzina, proximity i stil, publika može vidit samo dio tih stavki koje se ocjenjuju, a to su stil i brzina, i možda na malom dijelu staze kut. Još je tu uključen i element favoriziranja svoga šofera, a ponekad i potpunog neznanja pravila drifta. Ali da se treba oglušavat na reakcije publike, nije ni to baš po meni ispravno jer eventi žive prvenstveno od publike, al sam itekako svjestan da bilo koji način da se publici omogući bolji uvid u stazu, time bolji uvid u vožnje a onda i odluke sudaca košta i to nemalo pa smo tu nekako u pat poziciji... Da ima u najmanju ruku diskutabilnih sudačkih odluka, ima, šta je i normalno jer suci koliko god pokušavali bit roboti i strogo objektivni, ipak su samo ljudi pa nekad i griješe, al da je to toliko bitno da bi se bacale sjekire na njih, nije. Da ima mjesta za boljitak u sudačkim odluka,itekako. Mladi su još, popravit će se...
Uopće ne shvaćam zašto se obazirete na pojedinačne komentare ljudi na raznoraznim društvenim mrežama, svatko ima pravo na mišljenje, koliko god ono bilo ispravno ili potpuno krivo, ima ga pravo i podijelit... Nema potrebe dizat se odmah na zadnje noge jer netko suosjeća sa svojim favoritom i diže glas za njega...
Nadalje, osvrnuo bi se na Marinov post, jer sebe smatram ljubiteljem drifta, a i poznavateljem isto tako.. Izjava da netko tko nema metra u driftu nema pravo komentiranja je u najmanju ruku uvredljiva. Ima nas nemali broj šta nismo nikad sjeli za volan drift drle, al isto punim plućima uživamo u driftu. Onda bi se tvoja izjava trebala odnosit i na jednog od sudaca, jer koliko ja znam čika Kale Kaltemberg nema ni centimetra drifta pod guzicom...
Krivuljar is offline  
Old 20-07-15, 20:33   #9
marino
BMW drifter

marino's Avatar

Quote:
Originally Posted by Krivuljar View Post
Da i ja napišem koju kao nestručni ii kao nepristani promatrač koji već duže vrijeme nastoji bit prijatelj svim drifterima u HR i šire.
Problem postoji, a to je taj šta publika i suci skoro pa ne gledaju isti event, iz "seronje na kontenjeru" prespektive je totalno drugačiji pogled na čitavu stazu, pa i time i na same vožnje koje se odvijaju na njoj. Kako sam pravilnik kaže, ocjenjuje se kut, brzina, proximity i stil, publika može vidit samo dio tih stavki koje se ocjenjuju, a to su stil i brzina, i možda na malom dijelu staze kut. Još je tu uključen i element favoriziranja svoga šofera, a ponekad i potpunog neznanja pravila drifta. Ali da se treba oglušavat na reakcije publike, nije ni to baš po meni ispravno jer eventi žive prvenstveno od publike, al sam itekako svjestan da bilo koji način da se publici omogući bolji uvid u stazu, time bolji uvid u vožnje a onda i odluke sudaca košta i to nemalo pa smo tu nekako u pat poziciji... Da ima u najmanju ruku diskutabilnih sudačkih odluka, ima, šta je i normalno jer suci koliko god pokušavali bit roboti i strogo objektivni, ipak su samo ljudi pa nekad i griješe, al da je to toliko bitno da bi se bacale sjekire na njih, nije. Da ima mjesta za boljitak u sudačkim odluka,itekako. Mladi su još, popravit će se...
Uopće ne shvaćam zašto se obazirete na pojedinačne komentare ljudi na raznoraznim društvenim mrežama, svatko ima pravo na mišljenje, koliko god ono bilo ispravno ili potpuno krivo, ima ga pravo i podijelit... Nema potrebe dizat se odmah na zadnje noge jer netko suosjeća sa svojim favoritom i diže glas za njega...
Nadalje, osvrnuo bi se na Marinov post, jer sebe smatram ljubiteljem drifta, a i poznavateljem isto tako.. Izjava da netko tko nema metra u driftu nema pravo komentiranja je u najmanju ruku uvredljiva. Ima nas nemali broj šta nismo nikad sjeli za volan drift drle, al isto punim plućima uživamo u driftu. Onda bi se tvoja izjava trebala odnosit i na jednog od sudaca, jer koliko ja znam čika Kale Kaltemberg nema ni centimetra drifta pod guzicom...

Apsolutno prihvacam kritiku. Ali ovo se odnosilo na Brljevica koji je pljuvao po sucima i na ekipu koja po fb pljuje sve koji nisu njihovi favoriti. A o driftu nemaju pojma.

Oni koji iti malo znaju nesto o driftu ce argumentirati svoje misljenje kao i ti sada ovdje... I cak ako se ne slazem s njim cu ga prihvatiti i cijeniti.
Old 21-07-15, 01:03   #10
plusminus
drifter

plusminus's Avatar

ok..
imam neki blagi osjećaj da se iznad cijele ove fame oko fb komentara vežu direktno na mene, Juru i na ime Sve se može teama.
Zar nije bilo drugih komentara prije Brljevićevog? I to par dana prije... ?
Zaista sad me ne bi čudilo i da netko kaže da sam ja osobno namjerno objavio taj članak da bi kompromitirao CDC organizaciju?!?!? Zar ovo ide u tom smjeru?

Moj doprinos, a i Jurin, CDC-u je više nego mjerljiv u zadnjih godinu i pol dana. Što na facebooku, a i na drift.hr-u.
Oni koji znaju što se radilo, način na koji se radilo i slično vjerujem da će prepoznati o čemu pričam. Svaki put pitam Folera i Šorka ako šta treba pomoći da sam tu. Da samo traže. Meni je samo u interesu da isti raste, da bude bolji, kvalitetniji i fer!

CDC je jedino hrvatsko natjecanje u driftu.. i kao takvog ga treba čuvati i pokušavati unaprijediti da bude još bolji i kvalitetniji. my 2 cents.

Mario Brljević je moj mehaničar! Istina, možda nema takta u rečenicama koje piše, ali zna i pozadinu o kojoj se ovdje priča i zato se nadovezao na komentare koje su napominjem drugi ostavili. Nema veze jel drifta ili ne drifta, ili ima akreditaciju ili nema, gledatelj ili slučajni prolaznik kamionom po autocesti kraj Mičevca. Svatko ima pravo na svoje mišljenje.
Nije on pokrenuo temu, niti je htio (pitao sam ga). Jednostavno je došlo do toga da se pokrenula tema o kojoj se očigledno svi ustručavaju razgovarati.. a poanta je uvijek ista - jedni brane, jedni šute, jedni kure frku da bi možda nešto krenulo po tom pitanju.

Suđenje je komentiralo dosta ljudi na toj objavi, i nadovezao bi se na krivuljara u vezi suđenja. I ja vidim nepravilnosti, i htio bi porazgovarati s svom četvoricom sudačkom u vezi par situacija/prijedloga. Ako ništa drugo maknuti to s dnevnog reda. Nisam "stara garda" i ne uzimam sve zdravo za gotovo da je super i da ruže cvatu. Ne pljujem nikoga, i stvarno mi ne pada na pamet. Ako me netko hoće poslušati da se nešto dešava krivo i reagirati po tom pitanju, to cijenim.. ali ne cijenim kad se iz konteksta sad mene tu izvlači na pano imenom i prezimenom.

Imali ste i prije problema s suđenjem, nije to nikakva fama niti tajna.

Tonči.. tvoj odgovor koji sam ja dobio od tebe definitivno nije korektan, a ja sam to rekao njemu. Nije ništa preobličio nego si to točno tako rekao. Tvoja stvar je zašto si to tako rekao i napravio. Samo znam da mi odonda ništa nije jasno u vezi tebe, ni razlog takvom odgovoru ni ponašanju prema meni osobno. Nikad nisi bio prozvan s moje strane, nikad ti se ništa nije reklo.... Drag si i ti meni, i ja tebe volim, ali kako bi ti rekao..brate nisu ni ruže u tvom dvorištu... Nije lako biti sudac, nikad neće ni biti.

Marino, meni paše ovaj sport.. lijepo je napredovati, učiti, biti dio zajednice..ali smatram da ti kao začetnik cijele ove priče s cdcom ne bi trebao imati stav da kome ne paše da ode na štopericu di je fer. Po tvom stavu ne bi bilo nijednog natjecanja u driftu. Samo što se kod drugih rade analize suđenja i rade se poboljšanja istih kako bi se maksimalno isključila mogućnost pogreške suca jer se radi o vrlo velikim ulozima vozača i organizacije. Morate priznati da je sve otišlo organizacijski u ovih par godina više stepenica iznad, a jedina stvar koja stoji na mjestu je suđenje. Pa čak i sastanak vozača koji se odvija na komadu zelene trave bez skice staze.

Ne kužim..kaj je ovo problem nacrtati?
Click the image to open in full size.

ili ovo?

Click the image to open in full size.

O mojim vožnjama, kutevima, vilicama, ili ko zna šta se tu spominje da sam ja rekao da je "problem" molim da razgovaramo o tome u četiri oka jer: ja sam rekao da ih nemam, a ne da je to problem. Vozim s tim što imam i koliko mogu od tog izvući.

same kritike na suđenje s primjerima koje imam, prijedloge koje imam, i slično tome staviti ću sad na javni poziv svakome koji ih realno želi poslušati, a da ujedno neće biti u obrambeno/napadačkoj poziciji da bla to se ne može... glupo zvuči..al sve se može...

imam jasan primjer video/photo gdje je situacija da sva tri suca nisu vidjela određenu stvar ALI ZATO JER NISU MOGLI VIDJETI!!! Nije to ni kut, ni brzina, ni proximity ni ravnanje, nego gaženje čunja s sredinom auta i izlazak jednog ili više kotača van staze u tandem borbi. Ako se po pravilniku ne zna što je to, slobodno odite pogledati. I da, želim raspraviti o tome. Isto kao što želim raspraviti/znati o tome šta je diranje čunja, šta odvaljivanje čunja, šta odvaljivanje guma..

Možemo mailom/osobno/kako god želite. ili kako je Karlo rekao, ajmo se sjest i raspraviti taj pravilnik. Ili dajte mail na koji da uputim te svoje prijedloge/kritike/i traženja objašnjenja (jer ovdje se svi na zadnje noge dižu kao da je neznam kaj u pitanju)

Nagradno pitanje u vezi slike Šoraka: kojim dijelom auta moraš lupiti u čunj (apex) - veliki plavi čunj, a da bi isti završio iznad auta?

PLUR svima...
ako ne znate šta to znači PEACE, LOVE, UNITY i RESPECT...
vozači moraju poštivati suce, ali isto tako i suci vozače
plusminus is offline  
Closed Thread

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules