Go Back   DRIFT klub forum > Chat > DRIFT chat

DRIFT chat DRIFTaj

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 23-09-13, 22:15   #11
Kasuki
Forma šake

Kasuki's Avatar

Default Re: >> Upiti o CDC pravilniku <<

Teško je sa jednom kamerom pokriti toliko područje.

Može se eventualno staviti jedna gore na zgradu, da snima što više tlocrt, ali preveliko je područje pa ga je teško uhvatiti. Sve bi bilo presitno.
Old 23-09-13, 22:46   #12
sparky
drifter

sparky's Avatar

Quote:
Originally Posted by marino View Post
To ti stoji u gornjem dijelu. U twinovima moraš voziti jednako kao i na kvalifikacijama. Odnosno oko 90% od maksimalne mogućnosti (to je ovako ugrubo jer se ne može točno odrediti). Ivo je jučer kažnjen jer je nekoliko puta na prebacivanju kočio nožnom kočnicom u trenutku kad mu je Miha bio na gepeku. U kvalifikacijama i u vožnjama kad je pratio nije ni jednom kočio na tim mjestima.

Posebno se to vidjelo u zadnjoj vožnji na silasku s "brda" kad je naglo usporio na sekundu tako da ga je Miha skoro udario. To se ne tolerira.

Edit: Da je vozio konstantno bez taktiziranja pobjedio bi jer je Miha očito imao problema s autom na zadnjem zavoju. Auto mu je ostajao bez snage/goriva ili čega već i ulazio je u cilj sa jako malim kutem.

Edit 2: Ameri ako procjene da ideš samo sporije od onoga što si išao u kvalifikacijama daju bodove suparniku. Iako vožnja izgleda savršeno.
Aha....ok ako je takvo pravilo onda ok
sparky is offline   Reply With Quote
Old 23-09-13, 23:52   #13
Ivo_st
drifter

Ivo_st's Avatar

Quote:
To ti stoji u gornjem dijelu. U twinovima moraš voziti jednako kao i na kvalifikacijama. Odnosno oko 90% od maksimalne mogućnosti (to je ovako ugrubo jer se ne može točno odrediti). Ivo je jučer kažnjen jer je nekoliko puta na prebacivanju kočio nožnom kočnicom u trenutku kad mu je Miha bio na gepeku. U kvalifikacijama i u vožnjama kad je pratio nije ni jednom kočio na tim mjestima.

Posebno se to vidjelo u zadnjoj vožnji na silasku s "brda" kad je naglo usporio na sekundu tako da ga je Miha skoro udario. To se ne tolerira.

Edit: Da je vozio konstantno bez taktiziranja pobjedio bi jer je Miha očito imao problema s autom na zadnjem zavoju. Auto mu je ostajao bez snage/goriva ili čega već i ulazio je u cilj sa jako malim kutem.

Edit 2: Ameri ako procjene da ideš samo sporije od onoga što si išao u kvalifikacijama daju bodove suparniku. Iako vožnja izgleda savršeno.
Hvala na savjetu..

Sta se tice kocenja, i na treninzima i u kvalifikacijama i u twinovima sam kocio u tranzicijama na istom mjestu (tamo di pocinje "brdo")..
Zadnja 2 kruga sam vozio na polovnim gumama i jednostavno nisam mogao brze vozit.. Miha je vozio cijelo vrijeme na RSR-u i bio je brzi.. Na silasku sa "brda" stoji clipping i prikocio sam jer nisam imao dobru putanju i otisao bi presiroko put zida i onda se stvara mogucnost mihi da me predje...

Sve u svemu super je bilo.. Ipak je ovo prvi djir sa "novim" autom...
Ivo_st is offline   Reply With Quote
Old 24-09-13, 09:00   #14
marino
BMW drifter

marino's Avatar

Quote:
Originally Posted by Brklja View Post
Koliko ja znam nisam nikada vidio da je nekome suđeno to što je išao sporije nego u kvalifikacijama, što je usporavao onog pratečega nepotrebno ručnom (čak su neki izjavili da namjerno to rade jer - "jebiga, prati moju vožnju") i sl..

Nije bitno, super je da je pravilnik tu i da je sve crno na bijelo.

Preporučio bih, a to stvarno nije skupo, da se postavi kamera sa stalkom koja pokriva cijelu stazu da se uslijed nekih nedoumica može pogledati snimka kao na KOEu..
Rekao sam ako se primijeti da netko namjerno ide sporije ili koči u twinovima da se to kažnjava. Na CDC-u se to uvijek uzimalo u obzir. Čak i korekcije s ručnom na tranzicijama.
Old 24-09-13, 09:32   #15
Brklja
Administrator

Brklja's Avatar

Quote:
Čak i korekcije s ručnom na tranzicijama.
Jasno, ali ako netko s ručnom radi tranzicije (što neki rade) i na treninzima i na kvalifikacijama, onda logično da mu se to ne može uzeti kao negativno (taktiziranje) u twinovima ako mu je to stil vožnje.

Nije uopće upitno da je to manje bodova u kvalifikacijama ili slično, ali ako netko tako vozi konstantno onda to nije taktiziranje
Brklja is offline   Reply With Quote
Old 24-09-13, 09:40   #16
marino
BMW drifter

marino's Avatar

Quote:
Originally Posted by Brklja View Post
Jasno, ali ako netko s ručnom radi tranzicije (što neki rade) i na treninzima i na kvalifikacijama, onda logično da mu se to ne može uzeti kao negativno (taktiziranje) u twinovima ako mu je to stil vožnje.

Nije uopće upitno da je to manje bodova u kvalifikacijama ili slično, ali ako netko tako vozi konstantno onda to nije taktiziranje
Da, nije taktiziranje ali se ocjenjuje s manje bodova od onoga koji napravi tranziciju bez ručne. Uglavnom da ne laprdamo, pravilnik je tu. Ja ionako više nikada neću suditi pa neću ni komentirati...
Old 24-09-13, 15:05   #17
sparky
drifter

sparky's Avatar

Quote:
Da, nije taktiziranje ali se ocjenjuje s manje bodova od onoga koji napravi tranziciju bez ručne. Uglavnom da ne laprdamo, pravilnik je tu. Ja ionako više nikada neću suditi pa neću ni komentirati...
Jel to znaci da ces napokon pocet vozit
Old 24-09-13, 16:02   #18
marino
BMW drifter

marino's Avatar

Quote:
Originally Posted by sparky View Post
Jel to znaci da ces napokon pocet vozit
Šta mi nudiš da vozim tvoj auto?
Old 25-09-13, 11:13   #19
sparky
drifter

sparky's Avatar

Ma nije ni to problem
Sve ima svoju cjenu )))
Old 26-09-13, 10:17   #20
mrgud
spiner

mrgud's Avatar

Malo rant-a i od mene:

Zna se kako se vozi lead run - pun gas i nikako drugačije
to što netko ne zna poštelat auto ili se naučit radit tranzicije bez kočenja i ručne - njegov problem. Uči, pitaj, gledaj. U cilju je imati top vozače u prvenstvu a ne muljatore.

Vozač u lead runu može i smije samo pobjeći - ne i zakočiti vozača iza sebe. Tko god je vozio drift (suci pogotovo) to itekako može vidjeti izvana.

O ovome se vodila rasprava na KOE, Kanađani imaju istih problema trenutno u prvenstvu (to se kod njih zove Sandbagging), na Formuli D je bilo često rasprave, jedan naš prijatelj je imao prekidač na ručnoj za isključivanje stop svjetala itd...

Taktiziranje u lead runu zaslužuje diskvalifikaciju iz rezultata kompletne sezone - ako se mene pita

Blasuta je to najbolje objasnio:
Vozač koji prati može pratiti blizu i atraktivno samo i onda kada vozač koji vodi IDE ŠIROKO I MAKSIMALNO KOLIKO MOŽE NA GASU. S tim da se onda zabranjuje preticanje. Jer je cilj dobiti dva auta maksimalno blizu kroz zavoj i zbog publike i zbog vozača - jer to na neš liči.

Kad vodeći zatvara, prateći vozač ne može biti pokraj njega nego eventualno iza... što zgleda za k... (stvar fizike). Isto ko i štrajkanje s kutem. Kad čujem "smanjivao sam kut da ga mogu pratiti" želudac mi se digne.

Ja vas pitam - ako nekog izbacite kočenjem ili spavanjem na ručnoj - kaj vas nije sramota?

Vozite se dečki pun gas, dajte sve od sebe, guštajte i napredujte. Taktizranje je za papke i tetkice, to niko ne puši.

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules