Go Back   DRIFT klub forum > Chat > Grip chat

Grip chat NO-drift Chat ili OFF TOPIC

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-04-15, 10:36   #1
Toninho
Barba

Toninho's Avatar

Default Photo copyright issues

Quote:
Originally Posted by Boobo-oobo View Post
Prekrasno iskoristena moja fotka, bez da me se pita, navede kao autora ili ista tome slicno. Bravo.

Evo Marko, uklonjena slika.
Iako...
A ne znam...
Razumijem, ali da je moja ne bi imao ništa protiv da je koriste, pa nismo Formula drift da neko mlati pare na tvom radu....
Ali opet kažem, razumijem.
Old 02-04-15, 12:19   #2
Boobo-oobo
griper

Default Re: 1. DRIFTPOWER dirka 25.4.2015 VRTOJBA

Quote:
Originally Posted by Toninho View Post
Evo Marko, uklonjena slika.
Iako...
A ne znam...
Razumijem, ali da je moja ne bi imao ništa protiv da je koriste, pa nismo Formula drift da neko mlati pare na tvom radu....
Ali opet kažem, razumijem.
Podigel sam buru reakcija na driftpower-u (mislim da se tak zove). Nemam ni ja nista protiv koristenja i sheranja i what not. No problem je nastal sto je osoba namjerno naknadno reeditirala moje fotografije (sto mi je i rekla), poslala ih u redakciju i koristili su ih kao da su fotografije od njihovih ugovornih fotografa. Taj dio je problematican i to mi se ne svida. Mislim da je bar minimum pitat/obavjestit autora ak se fotka koristi za tak nesto. Dao sam im fotke za kalendar nakon sto su me dvojica driftera kontaktirala tak da su dvije moje gore ak se ne varam, nije uopce problem u tome. Fora je u nekom respektu i komunikaciji izmedu. Nije mi se cilj zamjerat i uzasno mi je kaj je doslo do reakcija do kojih je doslo. Ali i ja to radim isto kao i vi iz gusta i trosim vrijeme i novac na nesto sto volim i kad netko radi gluposti s mojim radom onda mi to nije drago bas.

Mozda sam u krivu, mozda trazim previse s tim da me se pita, mozda ispadam bahat i umisljen ali ne znam drugacije kak pristupim tom problemu.

flickr
Boobo-oobo is offline   Reply With Quote
Old 02-04-15, 13:03   #3
Toninho
Barba

Toninho's Avatar

Koja redakcija?
Old 02-04-15, 14:07   #4
Boobo-oobo
griper

Quote:
Originally Posted by Toninho View Post
Koja redakcija?
Nije to redakcija per-se, mislil sam oni interno izmedu sebe i svojeg kluba/udruge sto vec i taj koji je radil taj banner. Nisam siguran kak da to ispravno nazovem.

Citiram s FBa :

Quote:
Još jednom fotka je izvrstna a odobrao ju je novi mladi oblikovalac što mu ja ne smijem zamjeriti jer nije imao slabe namjere nego samo je izabrao najbolju fotku po svom instiktu. Zamjeram u prvom redu samom sebi što sam napravio tako glupost jer nisam provjerio dali je fotka samo iz arsenala naših ugivorrnih fotografa sa kojima odlično saradjujem i na neki način sam napravio i drugo glupost što nije upotrebljivan njihov material kojeg imamo na raspolago.
Još jednom IZVINITE
Duky DRIFTPOWER

flickr
Old 02-04-15, 15:03   #5
marino
BMW drifter

marino's Avatar

Ja apsolutno cijenim rad fotografa i naravno da nije u redu maknuti vaš žig sa slike. Ali gotovo sam siguran da ekipa koja tako uzme sliku i podjeli ju ili napravi nešto s njom ne radi to zlonamjerno već iz neznanja. I sad je kao bolje da ta slika uopće ne stoji na plakatu?

Gledam na to sa strane organizacije i kao vozač. Znači, čovjek dođe slikati utrku koju je netko napravio na privatnom posjedu, pustio ga je džabe unutra kao akreditiranog fotografa iako većina to radi iz hobbya, fotograf poslika vozača i njegov auto bez pitanja, objavi to na internetu i onda se buni ako vozač ili organizator slučajno podijeli tu sliku a nije ga tagirao ili pitao da li smije. Sorry ali meni to nije normalno, pogotovo jer na tome nitko ne zarađuje novce...

Last edited by marino; 02-04-15 at 15:05.
marino is offline   Reply With Quote
Old 02-04-15, 16:25   #6
Boobo-oobo
griper

Sad dal je bolje da stoji ili ne, to je diskutabilno. Al zasto je to nenormalno zbog toga jer "nitko ne zaraduje novce"? Pogotovo zbog toga smije bit dozvoljeno i ne davat priznjanja za fotke? Taj netko je s namjerom maknuo kaj mu smeta, zasto fotografija ne moze stajat onak kak ju ja zamislim nego trebam imat publiku koja ce mi cropat fotku kak ona zeli?

Ja na fotkama ne zaradujem. God knows I've tried al nisam imao direkt koristi od toga nikad. I sad zato jer netko ne zaraduje a opet koristi nesto sto je moje i za kaj sam dal do znanja da je moje i da ja ne zelim da se koristi na XYZ nacin nemam pravo zamolit da maknu to? Mislim, lijepo je kad vidis svoj rad negdje i da se prizna, ali da ja recimo nisam nikad videl to nebi ni znal di se objavljuje, kak, zasto i sl. Izreklamiral sam se na sve strane, probal sam napravit nesto od toga, no kaj sam vise to radil sam vise skuzil da se odmicem od toga da je to hobi za koji samo zelim neki respekt za to kaj radim. Nista vise. Ako je bezobrazno od mene da ne zelim da se na takav nacin objavljuje moja fotografija, onda sam ocito pretjerao i bezobran sam. Ne zelim bit takav al ispadam tako.

I ako vec imaju fotografe s ugovorima kak se moja tam nasla bez ikakvih informacija da je moja (nema logo, maknut EXIF i sl.) i zasto da ja ne dobim ni priznanje za fotku a ti fotografi recimo imaju ugovore i sl. Nije ni fer prema njima jer oni "rade" za njih a moja zavrsi gore. Da "problem" nije crno-bijeli, jasno mi je i pitanje je kompleksno. Ovo sve ispada jako negativno, prema svima i nije mi to cilj bio. Osobno si sve uzmem previse k srcu i blacenja zbog toga po internetu mi nedaju sna vec dva dana. No ak ne napravim nist onda se bu to dogodilo i drugi put, i nekom drugom itd i opet smo na istom, a takva praksa po meni nije fer.

flickr
Old 02-04-15, 16:52   #7
Boobo-oobo
griper

Sori kaj kvarim thread utrke sa nebitnim stvarima, ispada da spemam. Ne zelim se svadat ni nikom se uzimat za zlo. Ak je odluka bila kriva, kriva je. Prihvacam to. Zelim puno srece sa dirftanjem, puno bodova i nagrada i kaj manje sudara.

Sori i na duplom postu al nemrem vise editirat stari. Im out.

flickr
Old 02-04-15, 19:12   #8
Toninho
Barba

Toninho's Avatar

Ja ne koristim facebokk i to, pa ne znam što i kako.
Opet ponavljam, razumijem tvoju stranu.
Ali.
Ne znam kako bi te "honorirali" ?
Novci su utopija, naravno.
Ne mogu te navesti na "letku". (watermark nema smisla)

Ono što bi bilo cool je da si ti njima rekao: OK, fantje, može fotka, ali bilo bi u redu da pitate (iako doći do nekoga ako nema web, mail ili FB, što već, nije baš da nije zajebancija).
Ili, odjebite od moje fotke i bok, s pitanjem ili bez.
Ne dam bez $ ili nedam uopće jer mi je to princip...

Kuiš?

Ovako je "ni sim ni tam".

100x sam pizdio kako to da nemamo cool fotku za CDC plakat, pored 100 akreditacija koje izdamo.
OK, nam aje lakše utoliko si ti nopr na forumu i nije te problem cimnuti i znamo da ne bi bilo frke.

Ali pošto smo nekako "ujedinjeni" s kolegama u SLO i u SRB u promociji sporta, očekujem da je tako i izvan vozačko/organizacijskih krugova.
Svak doprinosi koliko može.

U svakom slučaju, autorsko djelo je nepovrediva stvar, ali i "drugarstvo" je također bitno na ovom stzupnju razvitka sporta, a i inače u sportu općenito.

To je nama drifterima čak jako važno.

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules