Go Back   DRIFT klub forum > Chat > Grip chat

Grip chat NO-drift Chat ili OFF TOPIC

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 16-12-14, 20:57   #1
alf46
griper

alf46's Avatar

Default Problem sa BMW e46 323 ci

Ako je tema na krivom mjestu neka je moderatori brišu.

Gore navedeni auto je radio savršeno do neki dan i dok se nije upalila lampica akumulatora.
Promjenjene su diode i regler te nakon toga na na satu ne radi ništa osim lampice zr. jatuka, absa, ručne kočnice.
Prije skidanja alternatora spajao samo tester i otvarao je sve šta i obično, nakon skidanja i popravka alternatora ne otvara ništa osim motora i absa.
Dali neko ima kakvu ideju šta dalje'

Last edited by Toninho; 17-12-14 at 10:10.
alf46 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-14, 10:12   #2
Toninho
Barba

Toninho's Avatar

Default Re: Problem sa BMW e46 323 ci

Tena je na mjestu, ali je post poprilično nerazmljiv i nakon moje pravopisne intervencije.
Probaj malo bolje artikulirati kvar.
Ili je do mene pa ne kužim kad je mjenjan alternator i koje lampice rade, a koje ne...?!
Kažem, nije mi baš razumljivo.
Old 18-12-14, 22:18   #3
alf46
griper

alf46's Avatar

Default Re: Problem sa BMW e46 323 ci

Izvinjavam se na pravopisnim greškama, problem sam riješio. Pa da podjelim sa vama možda nekome zatreba. Prvo se upalila crvena lampica na armaturi sa simbolom akumulatora, dovezao se doma nekih 20 km bez problema, osim te lampice sve drugo je radilo kako treba. Na alternatoru sam promjenio diode i regler ( skidano dva puta jer sam jedan spoj zaboravio zalemiti na diodama). Vračen alrernator na auto, sada napokon puni akumulator ali na armaturki mrak neradi ništa ni obrtaji ni km sat, gorivo, temperatura, bord displej ništa, svijetli lampica ABS-a na 2 sekunde i ugasi se ( normalno ), lampica ručne radi, lampica od zračnih isto se pojavi i ugasi, drugo mrtvo. Svjetla, žmigavci tempomat sve radi ali na tabli lampice se nepale, klima radi. Testerom DELPHI DS 150e mogu ući samo u motor i ABS drugo mrtvo. Tako dva dana kopanja i pregledavanja osiguraća žica konektora i dr. Problem je na kraju u satu jedna od linija na tiskanoj pločici je kosidirala i ostala bez protoka struje, linija ide prema onom releju 12 voltnom zalemljenom na pločici tj, prije releja ima još jedan kondenzator i 2 diode. Prelaz sam napravio sa komadom žice i sve radi kao prije. Ako če tko rastavljat sat treba paziti na displej bordića jer su kontakti s kojima je spojen na pločicu od spužvasto batrijala i moraju biti čisti kao i sam ekran inače se nevidi sve na njemu ( i zbog tog sam 2 puta rastavljao sat ). Evo postaviti ću par slika.Click the image to open in full size.

Ova crvena žica je dodana i riješila moj problem sata.Click the image to open in full size.

Nadam se da neće nikome trebati, ali ako bude nadam se da ce pomoći.

Last edited by alf46; 18-12-14 at 22:20.
alf46 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules